مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پیوند مو

  • 16 جولای 2018
  • 5442 بازدید
  • بدون نظر

پیوند مو

از دست دادن حتی یک تار مو برای هر فرد ناخوشایند است، به خصوص اگر در زیبایی ظاهری وی تاثیرگذار و قابل توجه باشد. برای جبران یا جایگزینی هر تار موی از دست رفته پیوند مو یا کاشت مو بهترین گزینه پیشروی فرد است. اما نکته مهم اینجاست که برای اجرای آن کدام کلینیک درمانی را انتخاب کرد و پیوند مو را انحام داد. در عمل پیوند مو روش های مختلفی برای جایگزینی موی از دست رفته وجود دارد که از بانک موی فرد بیمار، گرافت مو برداشت شده و ناحیه طاس سر پیوند داده می شود، در این مقاله قصد داریم شرح کاملی از روش های پیوند مو ، هزینه و نگهداری آن به شما عزیزان بدهیم:

پیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند مو

پیوند موی طبیعی

یکی از روش های پیوند موی سر به صورت طبیعی یا ارگانیک، از طریق گرافت های قابل رشد و طبیعی مو است که با روش های مختلفی روی سر کاشته می شوند، این روش ها پس از بررسی الگوی ریزش مو به پیشنهاد پزشک صورت می گیرد، پیوند مو بصورت طبیعی بهترین راه درمان برای ریزش مو است، که متناسب با الگوی ریزش مو روش برداشت و کاشت آن انتخاب شده و اجرایی می شود. انجام هر کدام از روش های طبیعی بستگی به محل اهدای کننده مو (بانک مو) دارد، اگر فرد بیمار بانک موی قوی داشته باشد می توان به طور طبیعی از این روش برای پیوند استفاده نمود.

پیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند مو

پیوند موی مصنوعی

دیگر روش پیوند مو برای بیمارانی که ریزش مو دارند روش پیوند مصنوعی مو است که به کمک الیاف مصنوعی، تار های مو با ظاهر تقریباً طبیعی متناسب با رنگ موی قرد بیمار در نواحی سر پیوند زده می شود. روش های این نوع پیوند هم اگر در کلینیک صورت بگیرد تحت نظارت پزشک کاملاً حرفه ای و باکیفیت موی مصنوعی تولید شده و با روش های خاص کاشته می شود. این روش برای بیمارانی که بانک موی ضعیف دارند مفید است و عوارض آن ظاهری مصنوعی موی فرد است.

پیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند مو

روش های پیوند موی طبیعی

همان طور که گفته شد برای پیوند موی طبیعی نسبت به الگوی ریزش مو از روش های مختلفی استفاده می شود که قصد داریم در ادامه این مقاله روش های پیوند موی طبیعی را به طور مختصر شرح می دهیم :

پیوند مو به روش FIT

در این روش با استفاده از جراحی، پزشک معالج گرافت های موی فرد را به صورت تک تک با پانچ های مخصوص از پشت سر (بانک مو) برداشت کرده و بر جلوی سر پیوند می زند، روش fit به دلیل اینکه عمل برداشت مو و کاشت آن پشت سر هم باید اتفاق بیفتد، زمان بسیار طولانی برای جراحی دارد و گاها در چند جلسه عمل پیوند مو انجام می شود اما طبیعی بودن این روش بعد از رشد مو برای بیمار بسیار رضایت بخش خواهد بود.

fit روش پیوند مو

پیوند مو به روش FUT

روش fut در کلینیک های پیوند مو جز روش های بسیار سخت بشمار می رود بدین صورت که بک نوار از پوست سر به عرض یک سانتیمتر جدا می شود، و تمام گرافت های موجود در آن برداشت شده تا در نواحی طاس سر جای گذاری و پیوند شوند، برای انجام این روش به بانک موی بسیار قوی با تراکم بالا نیاز است، از عوارض این روش می توان به جای بخیه ای که در پشت سر به جا مانده اشاره کرد و مزایایی بزرگ آن تراکم بالای پیوند است.

fut روش پیوند مو

پیوند مو به روش SUT

این روش پیوند جزء جدیدترین روش های پیوند موی طبیعی به شمار می رود که همه نکات برای برداشت، نگهداری و پیوند یک گرافت مو را رعایت می کند و به پیاز مو آسیب وارد نمی کند، می شود گفت که SUT محبوبترین روش پیوند موی سر است. نحوه انجام این روش بدین صورت است که به کمک دستگاه گرافت های مو از بانک مو جدا شده و در محفظه ای فریز می شوند پس از اتمام مرحله برداشت نوبت به مرحله پیوند گرافت ها می رسد، هر کدام از گرافت ها توسط دستگاه بر روی سر پیوند داده می شوند. مشکل اصلی این روش خطاهای است که ممکن است دستگاه در طول انجام عمل برداشت یا پیوند به گرافت مو آسیب وارد کند ولی تراکم موی بدست آمده بالا و تعداد جلسات پیوند مو بسیار کم است.

sut روش پیوند مو

پیوند مو به روش HRT

این روش جزء روش های پیوند موی مصنوعی است که از محبوبیت بالای برخوردار است، روش پیوند به این صورت است که مطابق با موی فرد گرافت های مصنوعی مو بر روی سطحی از جنس پارچه کاشت می شود، سپس با کمک یک چسب مخصوص روی سطح طاس سر چسبانده می شود، این روش نیازی به بانک موی فرد ندارد، دوران نقاهتی نیز ندارد و همین طور بیمار سریعا با حالتی عادی به انجام فعالیت های روزانه می پردازد و فقط نگهداری و نظافت از موی پیوند شده بسیار مهم است.

پیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند مو

پیوند مو به روش FUG

روش fug قدیمی ترین روش کاشت مو است که شباهت زیادی به روش fit از لحاظ برداشت و پیوند دارد، این روش متناسب با برداشت گرافت مو از پشت سر، پیوتد صورت میگیرد. بطوری که اگر تراکم بانک مو پایین باشد و نواحی طاس سر زیاد، بنابراین فاصله پیوند هر گرافت نیز افزایش میابد تا تراکم پیوند مو متناسب با سطح طاس سر باشد. تراکم پایین پیوند مو و تعداد زیاد جلسات کاشت مو از معایب این روش است. این روش مناسب برای طاسی های جزئی و بسیار کم است.

پیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند مو

پیوند مو به روش FUE

از روش fue پیوند مو برای بیمارانی انجام می شود که ریزش موی شدید دارند و بانک موی بسیار قوی که می تواند موی از دست رفته را جایگزین کند. روش جراحی fue به این صورت است که برداشت گرافت مو با کمک سوزن های نازک با سرعت بالا انجام می شود و در ظرفی این گرافت ها جمع آوری شده سپس در مرحله پیوند گرافت ها در نواحی مشخص شده با تراکمی بالا پیوند داده میشوند. این روش مورد رضایت بسیاری از بیماران است که طرفدار تراکم بالای کاشت مو هستند اما مشکل fue آسیب دیدن گرافت های مو در زمان نگهداری قبل از ترمیم مو است.

fue روش پیوند مو

پیوند مو به روش BHT

روش bht برای افرادی که بانک موی بسیار ضعیفی دارند و تراکم موی بالای را برای پیوند نیاز دارند، این روش با برداشت مو از دیگر نواحی بدن که با نظر پزشک انتخاب شده پیوند مو انحام می دهد، از دیگر نواحی بدن که می توان به عنوان بانک مو از آن استفاده نمود، سینه ، شکم ، پاها و صورت است که کمک زیادی به برداشت گرافت مو می کنند، سپس گرافت ها با تراکم مناسبی در نواحی طاس سر پیوند زده می شوند. مشکل عمده این روش تناقض مو های دیگر نواحی بدن با موی سر بیمار است.

پیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند مو

پیوند مو به روش ترکیبی

از ترکیب دو روش FIT و FUT برای پیوند موی سر استفاده می شود، روش ترکیبی برای بیمارانی که سطح طاسی سر آنها با یک روش به تراکم دلخواه نمیرسد، مفید است، گرافت های مو هم از طریق نوار که با روش fut از پشت سر برداشته می شود گرفته شده هم به صورت تک تک به کمک روش fit ، سپس گرافت های برداشت شده با تراکمی بسیار بالا روی سر کاشته می شوند.

هزینه پیوند موی طبیعی و مصنوعی

برای پیوند مو چه به صورت طبیعی و چه مصنوعی شرایط و هزینه های قابل تصور است، اول اینکه شما برای پیوند به کدام کلینیک مراجعه خواهید کرد، معروفیت و سابقه یک کلینیک در تعیین هزینه قابل انکار نیست، بعد از انتخاب کلینیک به سراغ تجهیزاتی که به واسطه آن شما تحت عمل جراحی قرار خواهید گرفت، اگر روش پیوند موی شما روشی باشد که از جدیدترین تکنولوژی برای برداشت و کاشت گرافت استفاده شود قطعا هزینه پیوند موی شما بالاتر خواهد رفت، حالا فرصت انتخاب پزشک معالج است که مهارت، تکنیک و تجربه آن تعیین کننده دستمزد اوست.

درکنار این عوامل که هزینه های جاری و بعد از جراحی را که شامل : هزینه ویزیت، لوازم اتاق عمل، جلسات پی آر پی، دارو های تقویت مو ، هزینه های رفت و آمد و … می شود. بهتراست قبل از هرتصمیمی ابتدا شرایط مالی خود را نسبت به این عوامل تطبیق دهید.

پیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند مو

توصیه های بعد از پیوند مو

هر کدام از روش های پیوند موی طبیعی دوران نقاهتی را به همراه دارد و برای رسیدن به نتیجه مناسب و رضایت بخش باید نکاتی که پزشک معالج به شما توصیه می کند را به درستی انجام دهید. نییجه موفق یک پیوند مو به دو بخش تقسیم می شوند بخش عمده آن انجام روش پیوند است و بخش دیگر آن مراقبت و نگهداری از موی کاشته شده است، شستشوی منظم مو ، استفاده به موقع از دارو ها و محلول های تقویتی و جلسات موفق پی آر پی بعد از پیوند مو می تواند به رشد سریع مو و به نیجه رسیدن آن کمک بسیاری کند.

تفاوت پیوند مو در خانم ها و آقایان

اصول روش های پیوند مو برای خانم ها و آقایان یکسان است اما نکته مهم این است که کدام روش پیوند موی سر برای کدام الگوی ریزش مو مناسب است. در خانم ها معمولا الگوی ریزش مو موضعی است و کمتر الگوی طاسی کامل سر را مشاهد می کنیم اما در آقایان ریزش مو هم موضعی است و هم طاسی کامل یا ناحیه از سر است، تفاوت پیوند مو در خانم ها با آقایان در بخش بانک موی آنهاست و همین طور برای جراحی باید موی سر تراشیده شده تا گرافت های مو به راحتی قابل برداشت باشد به همین دلیل روش های پیش رو برای خانم ها که مخالف کوتاهی موی خود هستند محدود خواهد شد.

یکی دیگر از تقاوت های عمده در پیوند موی زنان و مردان دوران نقاهت آنهاست که معمولاً این دوران در خانم ها کوتاه تر از مردان است و آنها زودتر به نتیجه دلخواه خواهند رسید.

پیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند موپیوند مو | پیوند موی سر | پیوند موی طبیعی چیست | روش های پیوند مو

تقویت موی سر بعد از پیوند مو

امروزه برای تفویت موی سر بسیاری از محلول ها و دارو ها تهیه و تولید شده اند که انتخاب آنها کار تخصصی است، بهتر است بعد از پیوند مو از تقویت کننده های استفاده کنیم که پزشک آنها تایید و برای ریشه مو موثر باشند، بدون تجویز پزشک از محلول های گیاهی و سنتی استفاده نکنید این کار ممکن است به دلمه های مو که تازه کاشته شده اند آسیب جدی وارد کرده و پیوند موی ناموفق را به همراه داشته باشد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم