مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تقویت مو

تقویت مو
  • 16 جولای 2018
  • 3416 بازدید
  • بدون نظر

تقویت مو

بافت های موی سر بسیار حساس بوده و نگهداری از آنها وقت و انرژی نیاز دارد، برای تقویت مو باید راهکارهای مناسب را انتخاب کرد تا از موی سر در برابر آلودگی های مضر محافظت شود. بهترین راه برای تقویت مو مشاوره با کارشناسان این موضوع است، تا با توجه به جنس و ساختار موی شما بهترین راه تقویت مو بکار گرفته شود و از درمان خود سرانه برای تقویت موی سر خودداری کنید، راهکارهای اشتباه نه تنها باعث تقویت ریشه و ساقه موی شما نمی شود بلکه ممکن است ریزش مو های ناگهانی نیز برای موی شما به همراه داشته باشد، در این مقاله قصد داریم تا انواع روش های تقویت مو ، مزایا ، معایب و هزینه های این روش ها را بررسی کنیم :

تقویت مو

متخصصین تقویت موی سر در هر کلینیک با توجه به نیاز ساختاری و شرایط بدنی شما نسبت به تقویت اصولی و بنیادی موی سر راهکارهای بسیار متنوعی در اختیار شما قرار خواهند داد. آنها با آزمایشات مختلف بر روی موی سر شما مواد مغذی و تقویتی برای شما تجویز خواهند کرد و نتایج آن در طول دوره درمان مشهود است. این تقویت کننده های موی سر به دو نوع طبیعی و غیر طبیعی متناسب با شرایط و وضعیت بیمار تجویز می شوند، اصول کار هر دونوع یکی است اما زمان نتیجه گیر متفاوت است.

تقویت کننده های طبیعی

اغلب پزشکان پس بررسی وضعیت بیمار برای درمان ریزش موهای موضعی به بیماران استفاده از تقویت کننده های طبیعی را توصیه می کنند، معمولاً این تقویت کننده ها در بازه زمانی طولانی و بلند مدت تاثیر گذار خواهند بود، اصول تجویز به این صورت است که بعد از انجام آزمایشات مشخص می شود که کمبود کدام پروتئین یا ویتامین موجب ریزش مو شده است و سپس پزشک مواد طبیعی که مواد مغذی مورد نیاز بدن بیمار را تامین می کند را برای وی تجویز نموده تا طی طول درمان تاثیرات آن برای بیمار مشهود و قابل لمس باشد.

تقویت مو

در اینجا به بررسی و توضیح برخی از تقویت کننده های طبیعی که معمولا از خانواده ویتامین ها و پروتئین ها هستند تا از ریزش موی سر جلوگیری کنند را برای شما معرفی می کنیم اما توجه داشته باشید که مصرف این مواد صرفاً برای تقویت موی سر بدون تجویز و مشاوره با پزشک، ممکن است برای شما مضر باشد و باعث آسیب دیدگی شود.

خانواده ماهی ها به دلیل وجود ویتامین D و همچنین امگا ۳ بهترین تقویت کننده پیاز مو است.

تخم مرغ حاوی پروتئین و دیگر مواد معدنی است که برای رسیدن اکسیژن به موی سر بسیار مفید است.

لبنیات که دارای کلسیم و ویتامین D بسیار زیاد، جهت رشد مو کاربرد دارد.

حبوبات مانند عدس تامین کننده آهن بدن و مفید برای جلوگیری از ریزش مو

دسته سبزیجات موثرترین آنها اسفناج، که سرشار از ویتامین های مختلف برای تقویت پوست و مو است

در آخر هم گروه غلات بخصوص گردو به دلیل وجود ویتامین E برای پیشگیری از آسیب دیدگی مو موثر است.

تقویت مو | تقویت موی سر | روش های تقویت مو | تقویت کننده موی سر

تقویت کننده های غیر طبیعی

این تقویت کننده ها معمولاً برای بیمارانی تجویز می شوند که ریزش مو در آنها بسیار خطرناک است و زمان برای توقف ریزش بسیار مهم، به همین علت با استفاده از این تقویت کننده ها به صورت دارو های شیمیای ( قرص – پماد )، محلول، سرم ، ماسک و غیره تامین سریع مواد مورد نیاز مو انجام میشود. استفاده این نوع تقویت کننده ها نیز بطور حتم باید تحت تجویز پزشک صورت بگیرد و بعد از انجام آزمایشات مورد نیاز به توصیه پزشک استفاده می شود.

برای رسیدن به نتیجه ایده آل و توقف ریزش مو بهتر است، توصیه های پزشک درباره نحوه و زمان مصرف تقویت کننده را بسیار جدی بگیرید و در طول درمان خود را در معرض استرس و شرایطی که تاثیر در روند ریزش مو دارد دوری کنید، پس توقف ریزش مو باید به فکر درمان مو های از دست رفته باشید که بهترین روش برای درمان ریزش مو می تواند کاشت مو ، ترمیم مو یا پیوند مو باشد.

تقویت مو | تقویت موی سر | روش های تقویت مو | تقویت کننده موی سر

تقویت مو به روش مزوتراپی مو

محبوبترین روش تقویت موی سر مزوتراپی است، این روش که با تزریق مواد معدنی یا مغذی به لایه های میانی پوست سر انجام می شود، موجب رشد و تقویت مو شده و روند درمان یا توقف ریزش مو را سریعتر خواهد کرد. در روش مزوتراپی مو، موادی که برای تزریق انتخاب می شود به تشخیص پزشک پس از آزمایشات صورت می گیرد، که قطعا متناسب با نیاز موی سر بیمار است. این مواد میتواند شامل ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی که در بدن کاهش یافته، باشد.

مزوتراپی مو

تقویت مو به روش پی آر پی مو

پی آر پی جدیدترین و سریعترین متد تقویت موی سر است، که بدون جراحی و مانند روش مزوتراپی با تزریق در پوست سربیمار انجام می شود، تفاوت این پی آر پی و مزوتراپی در مواد تزریق است، در ترزیق پی آر پی به مو از سلول های بنیادی بدن بیمار برای رشد موی سر استفاده می شود، روش بدست آوردن سلول های بنیادی، پلاسمای غنی شده خون بیمار است که از پلاکت های موجود در خون بدست می آید . این روش برای درمان طاسی های ارثی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

تقویت مو | تقویت موی سر | روش های تقویت مو | تقویت کننده موی سر

تقویت مو به روش لیزرتراپی مو

این روش نیز هم مانند روش های بالا مستقیما به ریشه مو تاثیر می گذار، اما کامل بدون استرس از ترزیق یا جراحی است. به این روش لیزر سرد یا لیزر کم توان هم گفته می شود. تقویت مو در این روش به این صورت است که اثر لیزر و انرژی نورانی آن باعث تحریک سلول های پوست می شود و موجب افزایش جریان خون و همین طور اکسیژن رسانی به پوست شده تا فولیکول های مو به خوبی تغذیه شوند. روند لیرزتراپی نه تنها ریزش مو را متوقف می کند بلکه رشد مو نیز مجدد آغاز می شود.

تقویت مو | تقویت موی سر | روش های تقویت مو | تقویت کننده موی سر

پیشگیری از ریزش مو بهترین روش تقویت مو

سشوار و اتو مو

تاثیر گرمای بیش از حد به مو و پوست سر باعث ضعیف شدن فولیکول های مو خواهد شد، این رفتار در طول زمان موجب توقف رشد مو و بروز بیماری ریزش مو خواهد شد، گرما و حرارتی که معمولاً ابزار خشک کردن و حالت دادن به مو وارد می کنند باعث تخریب موی سر می شود. استفاده از سشوار و اتو مو به ظاهر تاثیرات مثبتی دارد ولی تاثیر منفی که در ریشه وساقه مو می گذارند بسیار بیشتر است، استفاده کمتر ازاین لوازم یکی از راه های پیشگیری ریزش مو است.

تقویت مو

رنگ کردن مو

اغلب خانم ها از یک نواخت بودن رنگ موی خود بیزارند و دوست دارند همیشه متفاوت و غیر قابل پیش بینی باشند، به همین دلیل دائماً در حال استفاده از رنگ های شیمیایی برای تغییر ظاهری موی خود هستند، استفاده از این رنگ های مو به مرور زمان باعث ضعیف شدن ریشه مو و همین طور نازک شدن مو خواهد شد، آسیبی که رنگ مو و دکلره به مو میزند، بیماری ریزش مو را به همراه دارد.

تقویت موهای آسیب دیده با رنگ و دکلره

تقویت مو

شویند های مو

استفاده اشتباه از شامپوها و تقویت کننده های موی سر بدون تجویز پزشک خطرات مهمی را در بر دارد و ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به موی شما بزند. برای انتخاب یک شامپوی خوب برای مو ابتدا باید بدانید که جنس موی شما چگونه است و شامپوی مخصوص موی خود را انتخاب کنید، خانم ها به دلیل داشتن موی بلند اغلب برای نگهداری و مراقبت از موی خود، نرم کننده یا ماسک مو استفاده می کنند، که اگر بدون مشاوره پزشک باشد ممکن است به مو آسیب برساند. بهتر است قبل از استفاده از تقویت کننده های مو با پزشک مشورت کنید.

تقویت مو

برس کرد مو

شاید ساده ترین روش آسیب رساندن به مو در مواقع برس کردن مو و استفاده از شانه است، که ناخودآگاه ریشه مو را در فشار قرار می دهد و باعث کنده شدن ریشه مو از پوست سر می شود، انتخاب صحیح یک برس و شانه مناسب که متناسب با جنس موی شما باشد کار دشواری نیست.

تقویت مو

بستن مو

روش های بستن مو هم می توانند باعث ریزش موی کششی شود، این نوع ریزش مو در اثر فشار بیش از حد به مو در هنگام بستن آن است، که باز هم اغلب خانم ها با موی بلند خود به این ریزش مو دچار می شوند، برای پیشگیری از این نوع ریزش مو بهتر است که موی سر را در معرض فشار قرار ندهید.

تقویت مو | تقویت موی سر | روش های تقویت مو | تقویت کننده موی سر

تقویت مو با ماسک و سرم

معمولا بسیاری از خانم ها برای تقویت موی خود از ماسک ها خانگی استفاده می کنند، که اگر بدون آگاهی از جنس مو باشد یکی از عوامل ریزش مو را پدید می آورند به طور مثال استفاده از ماسک موهای خشک برای موی چرب قطعا مو را چرب تر کرده و موجب ریزش مو خواهد شد. سعی کنید قبل از تهیه ماسک های خانگی که معمولاً از مواد طبیعی ساخته میشوند با پزشک مشورتی داشته باشید و بعد استفاده نمایید. سرم مو نیز بیشتر جنبه محافظ از موی سر در برابر خطرات را دارد که استفاده اشتباه از آن ممکن است آسیب جدی به مو وارد می کند، دقت داشته باشید قبل از مصرف سرم تقویتی مو حتما موی خود را آبکشی کرده و خشک نمایید.

تقویت مو | تقویت موی سر | روش های تقویت مو | تقویت کننده موی سر

درمان موخوره و تقویت مو

موخوره از عواملی که همیشه موهای بلند را تهدید می کند، که اگر در ابتدا متوجه موخوره شوید می توانید آن را با چند ماسک خانگی درمان کنید اما اگر آسیب دیدگی به مو زیاد باشد راهی جز کوتاهی مو ندارید، بعد از کوتاهی راه جلوگیر از بروز مجدد موخوره استفاده از برس های طبیعی، روغن های گیاهی، شامپو های که خواص اسیدی و قلیایی ندارند، بافتن مو و استفاده نکردن از آب خیلی گرم برای شستشو ، همه این موارد از راهکار های تقویت مو بعد از موخوره است.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم