مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

گرافت مو چیست ؟

گرافت مو چیست ؟
  • 26 سپتامبر 2018
  • 3781 بازدید
  • بدون نظر

گرافت مو چیست ؟

هر فردی که اقدام به کاشت مو کرده باشد با اصطلاح گرافت آشنا شده است و این عبارت را بارها در جلسات مشاوره و یعد از کاشت مو خواهد شنید اما گرافت مو چیست ؟

گرافت مو چیست ؟

در کاشت مو اصطلاح گرافت به دسته های یک و چهارتایی پیاز مو گفته می شود که از ناحیه پشت سر به صورت تکی و یا چند تایی با روش های کاشت مو از روی پوست سر برداشته می شوند و به جلوی سر و نواحی خالی از مو پیوند زده می شوند.

متعلقات گرافت مو

در کاشت مو هر گرافت مو شامل یک تا چهار تار مو خواهد بود که این گرافت ها همراه با پیاز مو، غدد سباسه یا همان غدد ترشح چربی پوست، مقداری بافت پیوندی ، عضله پوست و شبکه عروقی عصبی پوست از روی پوست جداسازی می گردند و به جلوی سر پیوند زده می شوند.

گرافت مو چیست ؟

تعداد گرافت مو در کاشت مو

در کاشت مو به دلیل اینکه گرافت های مو در دسته های یک تا چهار تایی پیوند زده می شوند بنابراین می توان با شمارش تعداد گرافت ها آنها را در اعداد ۳/۲ تا ۴/۲ ضرب نمود و تعداد کل تارهای موی پیوند زده شده را محاسبه نمود.

تعداد گرافت های مو در کاشت موی بیماران

در کاشت موی هر بیمار با توجه به وضعیت ریزش موی وی تعداد گرافت های کاشته شده توسط متخصص کاشت مو مشخص و تعیین می گردد و هر چه بیمار دچار طاسی وسیع تری شده باشد به گرافت های بیشتری جهت پیوند نیاز خواهد داشت.

گرافت مو چیست ؟

بیشترین پیوند گرافت مو با کاشت مو به روش sut

با استفاده از کاشت مو با روش sut به دلیل استفاده از دستگاه اتوماتیک در کار برداشت و کاشت گرافت ها تنها در یک جلسه می توان بالاترین حد از پیوند گرافت ها را برای بیمار ایجاد نمود و در این روش حدود ۱۴۰۰۰ تار مو در یک جلسه بدون استفاده از جراحی و بخیه پیوند زده می شود.

کیفیت گرافت مو چیست ؟

در کاشت مو کیفیت گرافت های برداشته شده نقش زیادی در موفقیت کاشت مو خواهد داشت بنابراین در مرحله اول باید تار موهای قوی جهت کاشت از پشت سر انتخاب گردد همچنین روشی جهت کاشت مو گزیده گردد که کمترین آسیب ممکن را به گرافت ها وارد بیاورد و گرافت ها به دلیل سلامت کامل پس از کاشت بتوانند با سرعت مناسب مراحل تکامل چرخه رشد خود را طی نمایند.

در کاشت مو ایجاد خط طبیعی رویش موها و چگونگی توزیع گرافت ها در نواحی خالی از مو و زاویه خواب تار موها اهمیت بسیاری دارد که این کار تنها از عهده یک جراح کاشت موی باتجربه و متبحر بر خواهد آمد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم