مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت کچلی ریش چیست ؟

علت کچلی ریش
  • 6 نوامبر 2018
  • 1339 بازدید
  • بدون نظر

علت کچلی ریش چیست ؟

کچلی ریش عارضه ای است که در اثر عفونت قارچی پوست در ناحیه ی ریش و سبیل به وجود می آید. کچلی ریش می تواند موجب صدمه به فولیکول های مو ی ناحیه ی ریش و ریختن موهای این نواحی گردد. علت کچلی ریش آلوده شدن پوست صورت به قارچ های عامل بیماری است. که در ظاهر بیمار وجه بدی را ایجاد کرده و وی را از نظر روحی نیز دچار مشکل خواهد کرد، در این مقاله قصد داریم علت کچلی ریش و روش های پیشگیری و درمان آن را با هم بررسی کتیم:

علت کچلی ریش

کچلی ریش چگونه است؟

کچلی ریش در اثر عفونت قارچی سطحی یا عمقی پوست صورت در ناحیه ی ریزش ایجاد می شود. قارچ هایی که موجب کچلی ریش می شوند به کراتین موجود در پوست و موی این ناحیه هجوم می آورند و باعث ایجاد عوارضی همچون قرمزی، التهاب، درد، ایجاد جوش های ریز، پوسته پوسته شدن، ضخیم شدن و خارش پوست و همچنین ریخته شدن موی ریش در نواحی مبتلا به عفونت می شوند. به طور معمول در مواردی که بیماری خفیف است و خیلی پیشرفته نشده ممکن است فقط احساس خارش در پوست وجود داشته باشد. بسته به نوع قارچی که موجب ایجاد عفونت می گردد و شدت عفونت، میزان و نوع عوارض می تواند متفاوت باشد.

علت کچلی ریش

علت کچلی ریش

همانگونه که گفته شد، علت کچلی ریش عفونت قارچی پوست در ناحیه ی ریش است. درماتوفیت ها جز مهمترین قارچ هایی هستند که می توانند موجب کچلی ریش شوند که خود درماتوفیت ها هم انواع مختلفی دارند. قارچ عامل بیماری کچلی از راه های گوناگونی مانند روبوسی ، دست دادن و یا استفاده از وسایل شخصی فرد مبتلا به کچلی ریش و همچنین مراجعه به پیرایشگاه هایی که مسائل بهداشتی را به خوبی رعایت نمی کنند، به افراد سالم سرایت می کند.

علت کچلی ریش در اثر تماس با حیوانات

قارچ های عامل کچلی ریش گونه های مختلفی دارند و علاوه بر گونه های انسان دوست که فقط به پوست ، مو و ناخن انسان حمله می کنند، گونه های دیگری وجود دارد که حیوانات را دچار کچلی می کنند و قاردند که به انسان نیز منتقل شوند. بنابراین گاهی اوقات تماس نزدیک با حیوانات مزرعه ای که مبتلا به کچلی شده اند، می تواند باعث ابتلا به کچلی ریش شود. علاوه بر این، انواع دیگری از قارچ های عامل کچلی می توانند در خاک وجود داشته باشند و تماس انسان با خاک آلوده به قارچ سبب ایجاد کچلی ریش شود.

علت کچلی ریش | دلیل کچلی ریش | بیماری کچلی ریش | درمان کچلی ریش

روش های پیشگیری از کچلی ریش

معمولاً این مشکل بیشتر در آقایان که به بهداشت فردی اهمیت نداده و یا مشکل تغذیه دارند رخ می دهند، اما همان طور که گفته شد از تماس با حیوانات نیز این بیماری می تواند به انسان منتقل شود، بهتر است بدانید روش پیشگیری از کچلی ریش که بر اثر عفونت های قارچی پدید می آیند این است که بعد از هر گونه فعالیت روزمره شستشوی دستان و صورت را فراموش نکنید و همین طور به دلیل اینکه کچلی ریش یک بیماری مسری است از برخورد با افرادی که این بیماری را دارند جلوگیری کنید.

علت کچلی ریش | دلیل کچلی ریش | بیماری کچلی ریش | درمان کچلی ریش

روش درمان کچلی ریش

قبل از هر اقدامی مانند درمان های طبیعی یا سنتی باید به پزشک مراجعه کنید و پس آزمایشات یا نمونه برداری راه درمان تجویز می شود، بهترین روش درمان کاشت ریش است که به روش های مختلف مانند کاشت موی طبیعی انجام می شود و نتیجه قابل قبولی را نیز به همراه دارد، این روش های کاشت عمدتاً به این صورت هستند که پزشک پس از بررسی شرایط بانک موی فرد روشی را پیشنهاد می کند، که حالت کلی روشهای کاشت ریش تقریباً مشابه هم بوده و برداشت گرافت مو از بانک موی فرد و کاشت آن در نواحی کچل شده ریش می باشد، که همه این مراحل به مهارت پزشک بستگی داشته تا بهترین نتیجه را شاهد باشید.

علت کچلی ریش | دلیل کچلی ریش | بیماری کچلی ریش | درمان کچلی ریش

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم