مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

راهکارهای جلوگیری از کچلی در کودکان

کچلی در کودکان
  • 27 اکتبر 2018
  • 938 بازدید
  • بدون نظر

راهکارهای جلوگیری از کچلی در کودکان

یکی از بیماری های واگیری که ممکن است کودکان به خصوص در سنین مدرسه به آن مبتلا شوند عفونت های قارچی پوست و کچلی می باشد. این عارضه نواحی مختلفی از پوست بدن و صورت، ناخن ها و موی سر را آلوده می کند و باعث بروز مشکلاتی در این نواحی می شود. آشنایی با راهکارهای جلوگیری از کچلی برای پدران و مادرانی که به سلامت فرزندان خود اهمیت می دهند، ضروری است.

کچلی چیست؟

عارضه کچلی در اثر عفونت های قارچی پوست به وجود می آید. قارچ های مختلفی وجود دارند که موجب عفونت های قارچی در پوست مو و ناخن می شوند که درماتوفیت ها یکی از مهم ترین انواع آن ها به شمار می روند.

کچلی در کودکان

کچلی در کودکان

کچلی در اثر تماس با فرد مبتلا یا وسایل و لباس های وی به دیگران سرایت می کند دیگر راه های مبتلا شدن به این عارضه تماس با حیوان مبتلا به کچلی و یا تماس با خاک آلوده به قارچ های بیماری زا می باشد. کودکان که آگاهی کمتری از مسائل بهداشتی دارند بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به کچلی قارچی قرار می گیرند.

راهکارهای جلوگیری از کچلی

با توجه به اینکه عامل بیماری از طریق تماس به دیگران منتقل می شود، رعایت مسائل بهداشت فردی و بهداشت محیط زندگی برای جلوگیری از انتشار قارچ های عامل بیماری ضروری می باشد. بایتسی بدانید که قارچ ها در محیط های گرم و نمناک بهتر رشد و تکثیر می یابند.

کچلی در کودکان

راهکارهای جلوگیری از کچلی در کودکان

  • به نظافت کودکان اهمیت داده شود.
  • عدم استفاده از وسایل شخصی دیگران به کودکان آموزش داده شود.
  • از تماس کودک با افراد یا حیواناتی که مبتلا به کچلی هستند، جلوگیری شود.
  • به نظافت منزل به خصوص در صورت نگهداری حیوانات خانگی اهمیت داده شود.
  • در صورتی که یکی از اعضای خانوده به این بیماری مبتلا است، درمان او خیلی جدی دنبال شود و وسایل و لباس های وی به خوبی ضد عفونی شوند.

نشانه های کچلی کودکان

علاوه بر دانستن و عمل کردن به راهکارهای جلوگیری از کچلی در کودکان، آشنایی با نشانه های اولیه ی این بیماری برای کنترل و جلوگیری از سرایت آن به دیگران اهمیت دارد. زمانی که شخصی دچار عفونت های قارچی می شود، نشانه ها آن حتی ممکن است در دو ماه اول نمایان نباشند و این مسئله تشخیص بیماری و جلوگیری از مبتلا شدن دیگر افراد را مشکل می کند. به هرحال از بارز ترین نشانه های عفونت قارچی احساس خارش سر به ویژه در شب و یا بعد از حمام با آب گرم است.

کچلی در کودکان

در ابتدا معمولا برآمدگی های کوچکی درسطح پوست احساس می شوند. به مرور زمان قسمتی از پوست که خارش احساس می شود ممکن است ضخیم ، قرمز و پوسته پوسته شود . این عارضه در نواحی از بدن که مو وجود دارد از جمله سر، موجب ریخته شدن موهای آن نواحی می شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

4/5 - (1 امتیاز)
4/5 - (1 امتیاز)
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم