مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

آیا کچلی در بانوان خطرناک است ؟

کچلی در بانوان
  • 20 نوامبر 2018
  • 549 بازدید
  • بدون نظر

آیا کچلی در بانوان خطرناک است ؟

بانوان نیز همانند آقایان دچار ریزش مو و کچلی می شوند، منتها بیشتر اوقات الگوی ریزش موی بانوان ها با آقایان فرق می کند. دلایل مختلفی برای کچلی در بانوان وجود دارد و انواعی از کچلی های آن ها از این جهت که نشانه بیماری های جدی هستند، خطرناک تلقی می شوند.

دلایل کچلی در بانوان

ریخته شدن ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو به صورت روزانه از نگاه انجمن درماتولوژی امریکا امری طبیعی است که همه ی افراد آن را هر روز تجربه می کنند. اما گاهی اوقات برخی افراد شاهد این مسئله هستند که شدت ریزش موی آن ها بیش از این مقدار است و روز به روز تراکم موهایشان کمتر گردیده و کم کم نشانه های بارز طاسی یا به اصطلاح عموم کچلی ظاهر می شوند.

کچلی در بانوان

این چنین ریزش موهای غیر طبیعی در بانوان می توانند در اثر وجود زمینه ی ارثی ریزش مو، اختلالات هورمونی ، کم کاری تیروئید، فقر آهن، عفونت های قارچی پوست سر و … ایجاد شوند. نوع دیگری از کچلی که بیشتر حالت موضعی و به اصطلاح سکه ای دارد؛ ریزش موی سکه ای یا آره آتا است. علت ایجاد این نوع از ریزش مو پیچیده است و به نظر می رسد که بیشتر مربوط به اختلالات سیستم ایمنی بدن مربوط باشد.

چه نوع کچلی در بانوان خطرناک نیست؟

گاهی اوقات ریزش مو و کچلی با اینکه ظاهر ناخوشایندی دارد و تحمل آن برای خانم ها مشکل است، نشانه ی بیماری جدی نیست و خطری برای سلامتی جسمی افراد ایجاد نمی کند. به عنوان مثال برخی از بانوان مدل موهایی دارند که موجب کشیده شدن بیش از اندازه ی موهای قسمت هایی از سرشان می شود و در این نواحی دچار کچلی می شوند. ریزش موی ارثی هم با وجود اینکه پزشکان راهکارهایی را برای کنترل و یا به اصطلاح درمان آن ارائه می دهند، خطری برای سلامتی عمومی افراد ندارد.

کچلی در بانوان

کچلی های خطرناک برای بانوان

چنانچه کچلی در بانوان ناشی از بیماری های جدی همچون اختلالات هورمونی، کم کاری تیروئید، فقر شدید آهن و … باشد، جای نگرانی دارد و باید هر چه زودتر برای درمان اقدام نمود. برخی از بیماری ها همچون اختلالات هورمونی که در حقیقت منظور همان غیر عادی بودن سطح هورمون های جنسی است حتی می تواند موجب نازایی در بانوان گردد. کم کاری تیروئید نیز خود نیز عوارضی همچون کاهش متابولیسم بدن و چاقی، نازایی و … را برای بانوان به دنبال دارد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم