مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کنده شدن گرافت کاشته شده

کنده شدن گرافت کاشته شده
  • 8 سپتامبر 2018
  • 8778 بازدید
  • بدون نظر

کنده شدن گرافت کاشته شده

عمل کاشت مو به دلیل درگیری عروق ، رگ های عصبی و خونی بافت های پوست و مو از جمله عمل های سنگین و بسیار آسیب پذیر می باشد که در صورت عدم نکات مراقبتی لازم با عوارض شدیدی همراه خواهد بود ، از این رو در این مقاله ، عوارض کنده شدن گرافت کاشته شده مورد بررسی قرار گرفته شده است.

گرافت مو

در عمل کاشت مو ، جهت پیوند موها در نواحی کم پشت و ریزش کرده ، به استخراج فولیکول های ( پیاز یا همان ریشه ی مو ) مورد نیاز پیوند با ابزار مخصوصی اقدام می شود ، به یک یا چند پیاز مو که ساقه ی آنها از یک نقطه ی پوست خارج شده است ، گرافت مو گفته می شود ، در برخی نواحی سر لازم است که گرافت های مو را تفکیک کرد و هر پیاز مو به همراه ساقه ی آن به طور جداگانه پیوند زده شود و در برخی نواحی نیز باید پیوند مو به صورت گرافت دو الی سه و یا چهارتایی تار مو انجام شود.

کنده شدن گرافت کاشته شده

علت کنده شدن گرافت کاشته شده

گرافت های مو پس از پیوند بسیار حساس هستند و تا زمان پیوند خوردن به بدن باید بسیار مراقب آنها بود ، چنانچه به هنگام شست و شو ، خواب ، انجام فعالیت های روزانه و … به درستی از موهای پیوندی مراقبت نشود ، گرافت های مو پس از کاشت ممکن است کنده شوند.

عوارض کنده شدن گرافت پس از کاشت

چنانچه پس از عمل کاشت مو، گرافت مویی کنده شود ، دیگر در محل پیوند مو ، مویی رشد نخواهد کرد و به دلیل محدود بودن موهای بانک مو در فرد نمی توان تراکم مناسبی از مو را در فرد ایجاد کرد.

کنده شدن گرافت کاشته شده

کم پشت شدن ناحیه ی کاشته شده در اثر کنده شدن گرافت عارضه ی آن می باشد که درصد موفقیت عمل کاشت مو را کاهش خواهد داد و چون ممکن است فرد در آینده نیز به کاشت مجدد مو نیاز پیدا کند و همچنین محدودیت بانک مو ، نمی توان بیش از اندازه از بانک موی فرد در یک دوره ی زمانی برداشت کرد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

3.6/5 - (7 امتیاز)
3.6/5 - (7 امتیاز)
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم