مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ارتباط کمبود کلسیم و ریزش مو چیست ؟

کمبود کلسیم و ریزش مو
  • 29 اکتبر 2018
  • 416 بازدید
  • بدون نظر

ارتباط کمبود کلسیم و ریزش مو چیست ؟

وقتی افراد با ریزش مو مواجه می شوند در وهله اول نگرانی تمام وجود آنها را در برمی گیرد و به سرعت به سراغ درمان می روند. اما پیدا کردن علت موثرتر خواهد بود. کلسیم یکی از مواد ضروری بدن می باشد از همین رو افرادی که کمبود کلسیم دارند این سوال در ذهنشان ایجاد می شود که آیا کمبود کلسیم و ریزش مو با هم ارتباط دارند؟ در این زمینه باید بگوییم که کلسیم نقش بسیار زیادی در سلامت و یا ریزش موها دارد از همین رو شما همواره باید کلسیم را در بدن خود به صورت متعادل نگه دارید.

کمبود کلسیم و ریزش مو

رفع کمبود کلسیم و ریزش مو

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم کمبود کلسیم و ریزش مو ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و پس از اینکه افراد توانسته اند علت ریزش مو را تشخیص دهد باید به سراغ درمان بروند. در این راستا باید بگوییم که برای رفع کمبود کلسیم شما میتواند به سراغ انواع داروها بروید که به سرعت این مشکل را برطرف می کنند اما برخی دیگر از افراد تمایلی به استفاده از دارو ندارند از همین رو رژیم غذایی خود را به گونه ای تعیین می کنند که پر از مواد لبنی بوده تا کمبود کلسیم را رفع کند، البته این روش یک مقدار زمانبر خواهد بود.

نقش ویتامین D در ریزش مو

شما باید بدانید قرصهایی که برایریزش مو برای بیماران تجویز می شود دارای ویتامین D می باشد. از همین رو افرادی که تمایل ندارند از دارو برای درمان کمبود کلسیم استفاده کنند در صورتی که رژیم غذایی آنها سرشار از کلسیم باشد و در کنار آن از ویتامین D مصرف کنند میتوانند قدرت جذب کلسیم را در خود افزایش دهند. مصرف لبنیات، دانه های روغنی، لوبیا، عدس و کنجد میتواند در این راه به شما کمک کند نکته ای که وجود دارد این است که نباید مقدار زیادی از آن را به بدن برسانید.

کمبود کلسیم و ریزش مو

موانع رفع کمبود کلسیم و ریزش مو

دقت داشته باشید در صورتی که رژیم غذایی خود را به گونه ای مناسب تنظیم نکنید نمی توانید انتظار داشته باشید کمبود کلسیم شما رفع خواهد شد. به عنوان مثال اگر رژیم غذایی شما سرشار از اسفناج و چغندر می باشد نمیتوان تضمین کرد که میتوانند به خوبی شیر کلسیم مورد نیاز بدن را تامین کنند. همچنین مصرف شکلات باعث کاهش جذب کلسیم می شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم