مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مژه دائم بهتر است یا مصنوعی

کاشت مژه دائم بهتر است یا مصنوعی
  • 17 سپتامبر 2018
  • 3034 بازدید
  • بدون نظر

کاشت مژه دائم بهتر است یا مصنوعی

مژه هایی بلند و پرپشت ، با ایجاد حاله ای سیاه رنگ بر خط ظریف پلک سبب زیبایی چشم و چهره فرد ، مخصوصا خانم ها می شود ، لذا همواره عمل زیبایی کاشت مژه مورد توجه افرادی بسیاری قرار دارد ، در همین راستا در این مقاله ، کاشت مژه دائم و مصنوعی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

کاشت مژه مصنوعی

در عمل کاشت مژه مصنوعی ، موهایی از الیاف مصنوعی و یا طبیعی که قابلیت رشد نداشته با چسب های مخصوص و ابزار ظریف برای مدت محدودی با دقت و ظرافت بالایی در لا به لای موهای مژه قرار داده می شوند و سبب زیبایی مژه در فرد خواهند شد.

کاشت مژه دائم بهتر است یا مصنوعی

کاشت مژه دائم

در عمل زیبایی کاشت مژه ، تعدادی فولیکول (ریشه) زنده و طبیعی مو از ناحیه ی کنار گوش فرد ( به دلیل هماهنگی موهای این ناحیه با موهای مژه ) با ابزار مخصوص برداشته می شود و با ایجاد شکاف های بسیار ریز و ظریف در خط مژه با دقت بالایی توسط پزشک متخصص پیوند زده می شوند ، این فولیکول پس از ۹ الی ۱۲ ماه به رشد کامل می رسند و ظاهری بسیار طبیعی و زیبا در فرد ایجاد می کنند.

کاشت مژه دائم بهتر است یا مصنوعی

برتری کاشت مژه دائم بر مژه ی مصنوعی

کاشت مژه ی دائم ، تنها برای یک بار لازم می باشد ، زیرا با پیوند مناسب این موها با بدن ، مژه های کاشته شده مانند دیگر موهای مژه رشدی طبیعی و دائم خواهند داشت ، لذا مانند مژه ی مصنوعی که به طور موقت هستند ، نیاز به کاشت مجدد ندارند ، همچنین مژه س دائم ، نتایج بسیار طبیعی تر و زیباتری ایجاد می کنند و هیچ گونه عارضه ای برای فرد به وجود نخواهد آمد ، در حالی که مژه های مصنوعی به دلیل نیاز به چسب و استفاده از الیاف مصنوعی ، ممکن است در فرد سبب حساسیت و واکنش آلرژیک گردد.

جهت ماندگاری مژه های مصنوعی ، لازم است فرد مراقبت های خاصی انجام دهد که فرد را با محدودیت هایی نظیر ؛ حمام رفتن و شنا رفتن مواجه خواهد کرد ، اما مژه ی دائم پس از رسیدن به مرحله ی رشد طبیعی نیازی به مراقبت نداشته و همانند دیگر موهای مژه می توان با آنها رفتار نمود.

کاشت مژه دائم | قیمت کاشت مژه دائم | مزیت کاشت مژه دائم نسبت به مژه مصنوعی

شرایط کاشت مژه چیست؟

برای استفاده از روش های مختلف کاشت مژه بیمار باید حتما شرایط کافی داشته باشد در غیر اینصورت باید از روش های دیگر برای افزایش زیبایی مژه ها استفاده کرد. از میان شرایط کاشت مژه نداشتن بیماری هایی مانند دیابت و … یکی از مهمترین موارد است.

بانک موی مناسب هم از شرایط کاشت مژه است اما معمولا همه ی افراد در حدی بانک مو خواهند داشت که بتوان برای پیوند مژه از آن استفاده کرد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که بیماران آلوپسی به هیچ وجه نمیتوانند از این روش استفاده نمایند چون موها مجددا دچار ریزش خواهد شد.

تاثیر کاشت مژه بر مژه های طبیعی

در کاشت مژه اگر عمل کاشت توسط متخصص با تجربه و با تکنیک مناسب انجام گرفته باشد هرگز باعث ریزش مژه های طبیعی خود فرد نخواهد شد و کاشت مژه با کمترین فشار ممکن بر روی مژه های طبیعی ایجاد می گردد و در صورتی که بیمار پس از کاشت نکات مراقبتی مناسب را رعایت نماید مژه های کاشته شده طی ریزش اولیه و پس از گذشت چند ماه به رشدی مطابق با مژه های طبیعی دست پیدا خواهند کرد و قبل تشخیص نخواهند بود.

کاشت مژه دائم | قیمت کاشت مژه دائم | مزیت کاشت مژه دائم نسبت به مژه مصنوعی

ریزش مژه بعد از کاشت مژه

حدود دو هفته پس از کاشت مژه ، مژه ها شروع به ریزش می کنند ، یعنی ساقه ی مو خواهد ریخت اما فولیکول زنده ی مو در پوست باقی خواهد ماند ، به این مرحله از رشد مژه ها تلوژن گفته می شود و حالتی است که موها وارد فاز استراحت شده پس از آن شروع به رشد مجدد خواهند کرد و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود .

چنانچه تعداد زیادی از مژه های پیوندی همراه با فولیکول خود از پوست خارج شوند ، سریعا باید به پزشک معالج مراجعه کرد زیرا در اثر خروج مژه های پیوندی از پوست ، عمل کاشت مژه بی نتیجه خواهد بود

کاشت مژه دائم | قیمت کاشت مژه دائم | مزیت کاشت مژه دائم نسبت به مژه مصنوعی

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

4/5 - (1 امتیاز)
4/5 - (1 امتیاز)
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم