مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد

کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد | عوارض کاشت مو با دستگاه
  • 12 آگوست 2018
  • 1561 بازدید
  • بدون نظر

کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد

گسترش جراحی های کاشت مو در بین افراد مختلف موجب گردیده است تا از تکنولوژی جدید و دستگاههای کاشت مو در این زمینه بهره گرفته شود که این دستگاهها فولیکول های مو را به صورت گروهی و دانه ای از پشت سر افراد جدا می کنند و جهت پیوند آماده سازی می نماید و خود کار کاشت مو را در محل جدید انجام می دهد اما کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد ؟

کاشت مو با دستگاه

کاشت مو با دستگاه که در روش کاشت موی SUT انجام می گیرد به کمک دستگاههای اتوماتیک کار برداشت گرافت های مو و کاشت آنها صورت می گیرد که این روش نسبت به روش های قدیمی جراحی دارای مزایا و معایبی می باشد که با توجه به مزایای این دستگاه که شامل بدون درد و خونریزی بودن کاشت مو و امکان تراکم بالا در کاشت می باشد اغلب افراد ترجیح می دهند از این روش جهت کاشت مو در آنها استفاده گردد.

کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد | عوارض کاشت مو با دستگاه

عوارض کاشت موی طبیعی با دستگاه

در روش کاشت مو با دستگاه ممکن است به دلیل عدم دقت بالای دستگاه به فولیکول های مو آسیب وارد شود، با استفاده از این دستگاهها به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه مانند تیوب های انتقال دهنده گرافت ها احتمال انتقال بیماری و عفونت به فولیکول های مو و تخریب آنها وجود دارد، ممکن است دستگاه موجب گردد در نواحی گیرنده و اهدا کننده پوست دچار تخریب شود، به دلیل عدم دقت کافی دستگاه ممکن است گرافت های برداشته شده به وسیله دستگاه کیفیت خود را از دست بدهند و همچنین با استفاده از دستگاه  احتمال به جا ماندن حفره و اسکار در محل برداشت موها و محل پیوند مو آنها وجود دارد یا ممکن است به بانک مو و محلی که برای برداشت مو مناسب می باشد  آسیب وارد شود.

کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد | عوارض کاشت مو با دستگاه

عوارض دستگاه کاشت مو

با استفاده از دستگاه در کاشت مو به دلیل ایجاد تراکم بالا در کاشت و همچنین عدم نیاز به جراحی می توان با عوارض کمتری عمل کاشت مو را انجام داد که معمولا با استفاده از دستگاه کاشت مو تنها در یک جلسه انجام می گیرد و به همین دلیل استفاده از دستگاه بیشتر مورد استقبال بیماران قرار می گیرد تا روش های قدیمی جراحی که در آن احتمال بروز بسیاری از مشکلات پوستی و عفونت برای بیمار وجود خواهد داشت.

کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد | عوارض کاشت مو با دستگاه

کاشت مو با دستگاه اتوماتیک

در روش های کاشت مو با کمک دستگاه سرعت و نتیجه کاشت در یک جلسه بسیار بالاست و تراکم بسیار زیادی بوجود خواهد آمد اما از جمله عوارض کاشت مو با دستگاه از بین رفتن گرافت مو است در زمان برداشت یا کاشت خواهد بود، این روش آسیب های زیادی به گرافت مو وارد خواهد کرد که برای کاشت مو نیاز به گرافت سالمی است،

کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد | عوارض کاشت مو با دستگاه

کاشت ابرو با دستگاه اتوماتیک

چند سالی است که دستگاه اتوماتیکی جهت کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به نام های SAFER و Neograft شهرت دارد. شرکت سازنده این عقیده را دارد که کاشت ابرو نیز با این دستگاه امکان پذیر است و نتایج بسیار خوبی هم خواهد داشت. هم اکنون تعدادی از پزشکان اروپایی و امریکایی برای کاشت ابرو از دستگاه SAFER استفاده می کنند اما به هر حال روش رایجی برای کاشت ابرو نیست.

کاشت مو با دستگاه چه عوارضی دارد | عوارض کاشت مو با دستگاه

کاشت ابرو با دستگاه اتوماتیک در تهران

با وجود اینکه روش کاشت موی اتوماتیک هم اکنون در تهران نیز توسط تعدادی از پزشکان انجام می شود اما به دلیل حساسیت های بالای کاشت ابرو پزشکان ایرانی ترجیح می دهند که کاشت ابرو را به روش های fut و fue به صورت دستی انجام دهند تا تسلط کاملی بر نحوه ی اجرای کار داشته باشند. نتایج حاصل از کاشت ابرو با روش های دستی می تواند بسیار با ظرافت و طبیعی باشد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم