مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

چرا چربی موی سر موجب ریزش مو میشود ؟

چربی موی سر موجب ریزش مو
  • 27 اکتبر 2018
  • 468 بازدید
  • بدون نظر

چرا چربی موی سر موجب ریزش مو میشود ؟

چربی که روی ساقه های مو را پوشانده توسط غدد سبابه ای که در کنار فولیکول های مو وجود دارند، ترشح می شود. این چربی در حفاظت از ساقه موها و حتی پوست سر موثر است اما ترشح بیش از اندازه ی آن علاوه بر این که روی جلوه ی موها اثرات منفی دارد، می تواند موجب چربی بیش از اندازه ی پوست سر و مشکلاتی از قبیل خارش پوست سر، اختلالات در چرخه ی رشد مو و در نتیجه ریزش مو گردد. گاهی اوقات نیز استفاده ی بی رویه از مواد حالت دهنده و انواع روغن های مو موجب چربی موها می شود. در این جا به این موضوع می پردازیم که چگونه چربی موی سر موجب ریزش مو میشود؟

چربی موی سر موجب ریزش مو

آیا واقعا چربی موی سر موجب ریزش مو میشود ؟

در خیلی از مطالبی که از مهمترین عوامل ریزش مو صحبت می شود، چربی مو و پوست سر را نیز به عنوان یکی از عوامل ریزش مو مطرح می کنند. بهتر است بدانید که چربی موها به خودی خود نمی تواند موجب ریخته شدن موها شود، بلکه برخی مواقع چربی بیش از اندازه موجب مسدود شدن فولیکول های مو می شود و در این شرایط فولیکول دچار عفونت و التهاب می گردد. التهاب فولیکول مو که به فولیکولیت شهرت دارد، روی کارایی چرخه ی رشد مو اثرات منفی دارد و به این ترتیب موجب ضعیف شدن موها و ریخته شدنشان می شود.

دلایل چربی موی سر

تولید بیش از حد سبوم یا به عبارتی همان چربی های تولید شده در پوست معمولا به دلیل مواردی از قبیل وراثت، عادات غذایی نادرست، مصرف برخی داروها و یا مراقبت های نادرست از مو می باشد. همچنین در برخی از افراد تولید سبوم با تغییرات فصلی و آب هوایی، نوسانات هورمونی و یا تنش و استرس دچار تغییراتی می شود.

چربی موی سر موجب ریزش مو

چربی موی سر موجب ریزش مو می شود ؟

در شرایطی که چربی موی سر موجب ریزش مو میشود بایستی با یک سری مراقبت ها میزان چربی پوست و موی سر ا کنترل نمود. از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنید. شامپوهای حاوی کتوکونازول و سلنیوم سولفاید نیز اثرات مفیدی در جلوگیری از بروز عفونت های قارچی و التهاب در پوست سر دارند. سعی کنید هر روز صبح موهای خود را شستشو دهید. برای شستشوی موها از آب گرم یا داغ استفاده نکنید چراکه آب داغ خود موجب تحریک غدد سبابه برای ترشح بیشتر چربی می شود. تا حد امکان از محصولات و روغن های حالت دهنده ی مو کمتر استفاده کنید و از برس کشیدن بی رویه ی موها نیز خود داری کنید زیرا برس کشیدن هم می تواند موجب تحریک غدد سبابه برای ترشح چربی بیشتر شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم