مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

چرا موهای کاشته شده می ریزند ؟

چرا موهای کاشته شده می ریزند
  • 8 اکتبر 2018
  • 292 بازدید
  • بدون نظر

چرا موهای کاشته شده می ریزند ؟

کاشت مو یکی از حساس ترین و سنگین ترین عمل های زیبایی به شمار می رود که ممکن است هر فردی به دلیل ریزش موی خود در زندگی مجبور به تن دادن به این عمل گردد و افرادی که به انجام این کار متمایل می شوند سئوالات زیادی را در این زمینه مطرح می نمایند که جواب این سئوالات و دغدغه های ذهنی را متخصص کاشت مو در جلسات مشاوره برای بیمار تشریح می نماید و در این مقاله پاسح سوال چرا موهای کاشته شده می ریزند ؟ را بررسی میکنیم :

دوره ریزش و رویش موها

موی هر انسانی پس از طی کردن دوره رشد خود و رشد طی چند ماه پس از مدتی به طور طبیعی دچار ریزش می گردد و به دوره استراحت وارد می شود و پس از گذراندن این دوره دوباره در فاز رشد قرار می گیرد اما گاهی عوامل مختلف موجب می گردند که موها به طور غیر معمول دچار ریزش شوند و به دلیل تخریب فولیکول ها دیگر رشدی نداشته باشند که در این زمان کاشت مو تنها روش درمانی این افراد خواهد بود.

چرا موهای کاشته شده می ریزند

موی برخی از افراد به دلایلی مانند ژنتیک، بیماری، مصرف دارو، فشار روحی، کم خونی، مشکلات تیروئیدی، بارداری و شیردهی و بالا رفتن سن دچار ریزش شدید و خفیف می گردند .

چرا موهای کاشته شده می ریزند

پس از کاشت مو ریزش موهای کاشته شده امری طبیعی می باشد و متخصص کاشت مو در مورد این ریزش به بیمار توضیحات لازم را ارائه می دهد تا دچار نگرانی نشود، پس از کاشت مو طی چند هفته موهای کاشته شده تا میزان ۸۰ درصد دچار ریزش می شوند و در یک فاز استراحت دو ماهه قرار می گیرند و پس از گذشت این دوران به رشد طبیعی و دایمی خود طی ۹ ماه خواهند رسید.

چرا موهای کاشته شده می ریزند

چرا موهای کاشته شده می ریزند

رشد نهایی موهای کاشته شده

معمولا پس از گذشت ۱۰ تا ۱۲ ماه از زمان کاشت مو موهای کاشته شده به حالتی خواهند رسید که قابل کوتاهی و حالت دهی خواهند بود و در این دوران جهت تقویت موها و پیشگیری از ریزش آنها متخصص کاشت مو اقدامات موثری را به فرد آموزش می دهد و از انواع داروهای ترکیبی و محلول های مختلف جهت تقویت مو کمک می گیرد.

پس از کاشت مو فرد می توانند جهت راهنمای های لازم با متخصص خود تماس داشته باشد و باید جهت معاینات دوره ای طی چند جلسه به متخصص خود مراجعه نماید تا متخصص با مشاهده وضعیت موها روند رشد آنها را مورد بررسی قرار دهد و در صورت لزوم دارو های تقویتی را برای وی تجویز نماید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم