مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ورزش بعد از کاشت مو

ورزش بعد از کاشت مو | تاثیر ورزش بعد از کاشت مو | نرمش بعد از کاشت مو
  • 26 فوریه 2019
  • 3044 بازدید
  • بدون نظر

ورزش بعد از کاشت مو

همانطور که می دانید از گذشته تاکنون یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای افراد رخ دهد، ریزش مو می باشد. زیرا موها به عنوان بخش مهمی از زیبایی شناخته می شود و هرگونه مشکل در آن میتواند به منزله از بین رفتن تمام بیماری افراد باشد. در این رابطه باید به شما بگوییم که خوشبختانه کاشت موی طبیعی یکی از بهترین روش های درمانی شناخته شده می باشد که خود امروزه با روش های مختلفی انجام می شود و همواره نتایج بسیار مطلوبی را از خود به جای گذاشته است. اما نکته اینجاست که عمل کاشت مو نیز همانند سایر عمل ها نیازمند طی کردن دوران نقاهت و رعایت برخی نکات می باشد که مراقبت های بعد از عمل و ورزش بعد از کاشت مو از جمله مهمترین های آن به حساب می آید. در ادامه به بررسی این مسئله می پردازیم با ما همراه باشید.

ورزش بعد از کاشت مو | تاثیر ورزش بعد از کاشت مو | نرمش بعد از کاشت مو

انجام فعالیت ورزشی

مسلما هر کدام از ما فعالیت های ورزشی را به صورت روزانه و یا هفتگی انجام می دهیم که پس از انجام عمل کاشت مو با محدودیت روبرو می شود زیرا امکان آسیب رساندن به فولیکول های کاشت شده در ناحیه ای که دچار ریزش شده وجود دارد. همچنین انجام فعالیت های ورزشی منجر به خیس شدن سر و در نهایت خارش آن می شود و این مسئله می تواند آسیب فولیکول ها را به دنبال داشته باشد که در نهایت منجر به از بین رفتن تمام زحماتی می شود که شما برای انجام عمل کاشت مو متحمل شده اید. از همین رو پزشکان توصیه می کنند که از انجام ورزش بعد از کاشت مو تا حدود ۱۵ روز خودداری کنید.

ورزش بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد رعایت مراقبت های بعد از عمل کاشت مو یکی از مواردی که پزشکان همواره به آن تاکید دارند زیرا بر این عقیده اند که این مراقبت ها بخشی از روند درمان بوده و در صورتی که رعایت نشود میتوان اطمینان داشت که عمل شما به نتیجه مطلوب نخواهد رشید. خودداری از ورزش بعد از کاشت مو آن هم به مدت حداقل ۱۵ روز از جمله مواردی است که تمامی افرادی که تجربه این عمل را داشته اند باید به آن پایبند باشند، حتی اگر شما جزء ورزشکاران حرفه ای باشید رعایت این نکته از راه های رسیدن به موهایی زیبا و خوش حالت است.

ورزش بعد از کاشت مو | تاثیر ورزش بعد از کاشت مو | نرمش بعد از کاشت مو

تاثیر ورزش بعد از کاشت مو

پس از اینکه نسبت به این مسئله آگاهی پیدا کردید که ورزش بعد از کاشت مو می تواند آسیب هایی را به موهای کاشته شده وارد کند این سوال ذهن بسیاری از بیماران را به خود مشغول می کند که تاثیر ورزش چیست و چه اقداماتی در آن دوران میتوان انجام داد. در واقع ورزش میتواند باعث فشار آمدن به فولیکول های کاشت شده شود و همچنین به دلیل عرق کردن زیاد، خارش را به همراه آورد که هر دو این موارد آسیب زا هستند، از همین رو پزشکان توصیه می کنند که به مدت ۱۵ روز از انجام ورزش و حتی کارهای سنگین خودداری کنید تا بتوانید دوران نقاهت را با موفقیت پشت سر بگذارید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم