مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

باورهای خرافتی در نگهداری مو

نگهداری مو
  • 5 نوامبر 2018
  • 681 بازدید
  • بدون نظر

باورهای خرافتی در نگهداری مو

بسیاری از افراد به علت اینکه از موهایشان مراقبت نمیکنند دچار ریزش مو و کاهش زیبایی آن میشوند. باید به این نکته توجه داشته باشید که مراقبت و نگهداری مو کار ضروری برای داشتن موهایی سالم و پرپشت است اما متاسفانه باورها و تصورات غلطی در رابطه با نگهداری از موها وجود دارد که نه تنها باعث مراقبت از مو نمی شود بلکه آسیب های جدی را به موها وارد خواهد کرد به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به این باورهای غلط بپردازیم تا افرادی که به آن اعتقاد دارند بیش از این به موهای خود آسیب وارد نکنند.

نگهداری مو با استفاده از صابون

شستشوی صحیح سر یکی از مهمترین کارهایی است که باید برای نگهداری مو و مراقبت از آن مورد توجه قرار داد اما متاسفانه بسیاری از افراد به علت باورهای غلطی که دارند در هنگام شستشو آسیب های جدی به موهای خود وارد میکنند که همین باعث میشود در برخی موارد شاهد مشکلات شدید در پوست سر باشند و حتی موهایشان دچار ریزش شود.

نگهداری مو

ترمیم مو

استفاده از صابون به جای شامپو یکی از باورهایی است که از گذشته وجود داشته است و هنوز هم برخی از افراد به آن پایبندند در حالی که این کار باعث میشود تا تعادل ph سر از بین برود که این کار باعث خشکی پوست سر و یا تحریک پوست و افزایش ترشح چربی خواهد شد که به هر حال زمینه ی به وجود آمدن حساسیت های پوستی، قارچ و بسیاری از مشکلات دیگر را فراهم خواهد ساخت.

تراشیدن موی سر و افزایش تراکم آن

تراشیدن موی سر برای نگهداری مو و افزایش تراکم آن هم کاملا غلط است و تاکنون طبق تحقیقاتی که انجام شده این موضوع به اثبات نرسیده است که تراشیدن موهای سر باعث افزایش تراکم و یا ضخامت آن خواهد شد.

نگهداری مو

البته باید توجه داشته باشید که این کار اصولا کار غلطی نیست و کوتاه کردن موها قطعا باعث کاهش رشد عوامل بیماری زا در سر خواهد شد به همین دلیل کوتاه کردن موهای سر یا به اصطلاح کچل کردن میتواند فواید قابل توجهی به دنبال داشته باشد.

برس زدن بیش از حد مو

برخی از افراد تصور میکنند برای مراقبت و نگهداری مو باید در طول روز چندین بار موهایشان را برس بزنند و این باور را دارند که این کار باعث افزایش تراکم موها خواهد شد. در صورتی که شما هم جزء این افراد هستید باید این نکته را بدانید که برس زدن بیش از حد مو نه تنها فایده نخواهد داشت بلکه باعث آسیب به ریشه ی موها هم خواهد شد.

نگهداری مو

نقش سشوار در ترمیم موی سوخته با رنگ

همانطور که می دانید حالت دهنده ها نقش بسیار زیادی در آسیب رساندن به موها دارند و باعث می شوند تا موها زیبایی و رطوبت خود را از دست بدهند. استفاده مداوم از سشوار، اتو و سایر حالت دهنده های حرارتی میتواند باعث کم پشت شدن، شکنندگی و همچنین ضعیف شدن موها شده و آنها را از بین ببرد. از همین رو باید سعی کنید استفاده از این حالت دهنده را به حداقل برسانید و همچنین استفاده از انواع ماسک ها و آبرسان های قوی را در دستور کار خود قرار دهید. دقت داشته باشید تنها در این صورت است که می توانید به این اطمینان برسید که موهایتان بیشتر از آن چیزی که آسیب دیده، دچار آسیب دیدگی نمی شود.
نگهداری مو | خرافات در نگهداری مو | روش های نگهداری از مو | مراقبت از مو

نگهداری از مو در مقابله موخوره

برای نگهداری از مو در برابر موخوره باید ازعوامل به وجود آورنده ی موخوره دوری کنید، بلند شدن موها و عدم چیدن نوک موها برای مدت زمان طولانی، استفاده ی مکرر یا غیر اصولی از لوازمی مانند سشوار یا اتوی مو، رنگ کردن مداوم موها و استفاده از مواد شیمیایی قوی در پروسه ی رنگ کردن مو و اقداماتی از این قبیل می توانند موجب صدمه به ساقه ی مو و چند شاخه شدن نوک موها شوند. پس اولین کاری که برای حفاظت و نگهداری از موها در برابر موخوره می توان انجام داد دوری از عوامل ایجاد کننده ی موخوره است.

نگهداری مو | خرافات در نگهداری مو | روش های نگهداری از مو | مراقبت از مو

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم