مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

نگهداری از مو در برابر موخوره

نگهداری از مو
  • ۱۵ آبان ۱۳۹۷
  • 236 بازدید
  • بدون نظر

نگهداری از مو در برابر موخوره

موخوره یا شاخه شاخه شدن مو یکی از عارضه هایی است که ساقه ی مو دچار آن می شود. موخوره با شاخه شاخه شدن نوک موها آغاز گردیده و باعث می شود که موها حالت تکه تکه پیدا کنند و بریزند. در صورتی که به موخوره رسیدگی نشود، می تواند پیشرفت کند و قسمت بیشتری از ساقه ی مو را تخریب نماید. این عارضه بیشتر در خانم هایی که علاقه مند به داشتن موهایی بلند هستند، مشاهده می شود. خوشبختانه روش هایی برای نگهداری از مو در برابر موخوره وجود دارد که با به کار بستن آن ها می توان موهای بلند و بدون موخوره داشت.

نگهداری از مو

نگهداری از مو در مفابله موخوره

برای نگهداری از مو در برابر موخوره باید ازعوامل به وجود آورنده ی موخوره دوری کنید، بلند شدن موها و عدم چیدن نوک موها برای مدت زمان طولانی، استفاده ی مکرر یا غیر اصولی از لوازمی مانند سشوار یا اتوی مو، رنگ کردن مداوم موها و استفاده از مواد شیمیایی قوی در پروسه ی رنگ کردن مو و اقداماتی از این قبیل می توانند موجب صدمه به ساقه ی مو و چند شاخه شدن نوک موها شوند. پس اولین کاری که برای حفاظت و نگهداری از موها در برابر موخوره می توان انجام داد دوری از عوامل ایجاد کننده ی موخوره است.

نگهداری از مو

چیدن نوک موها

بهترین اقدام برای نگهداری از مو در برابر موخوره، چیدن نوک موها در فواصل زمانی حدودا ۶ هفته ای یکی از بهترین اقدامات برای پیشگیری از ایجاد موخوره است. به کسانی که موهای سر آن ها دچار موخوره شده است نیز توصیه می شود که قسمت های موخوره دار موها را بچینند تا از گسترش و پیشرفت موخوره در کل ساقه ی مو جلوگیری شود.

نگهداری از مو

حفظ رطوبت ساقه ی مو

اقدام دیگری که برای نگهداری از مو در برابر موخوره می توانید انجام دهید، آبرسانی به موها و حفظ رطوبت طبیعی ساقه ی مو می باشد. زمانی که ساقه ی مو رطوبت خود را در اثر عواملی همچون رنگ شدن، در معرض نور خورشید قرار گرفتن برای مدت طولانی و … از دست می دهد، به شدت آسیب پذیر می شود و ریسک ایجاد موخوره و شکست ساقه ی مو بیشتر می شود.

استفاده از محصولاتی مانند ماسک مو، سرم تقویتی مو و نرم کننده ها می توانند به حفظ رطوبت ساقه ی مو کمک کنند. در این مورد شما می توانید هم از محصولات طبیعی و خانگی استفاده کنید و هم از محصولاتی که در بازار وجود دارند. فقط باید به این نکته توجه کنید که از محصولات یا دستورالعمل هایی استفاده کنید که با پوست و موی شما سازگاری داشته باشند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

نگهداری از مو در برابر موخوره
5 (100%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم