مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

نگرانی های ریزش مو در زنان

نگرانی های ریزش مو
  • 20 اکتبر 2018
  • 579 بازدید
  • بدون نظر

نگرانی های ریزش مو در زنان

ریزش مو در زنان مسئله عجیب و غیر منتظره ای نیست و زنان نیز همانند مردان با مشکلات ریزش مو و طاسی مواجه می شوند. اما به هر حال بسیاری از زنان نما توانند با ریزش مو و طاسی به آسانی کنار بیایند چرا که این عارضه می تواند روی زندگی خصوصی و روابط اجتماعی آن ها اثرات منفی داشته باشد. از این رو بیشتر زنان واکنش زیادی به ریزش مو نشان می دهند البته نگرانی های ریزش مو در زنان تا حدودی به جا است.

زنان و ریزش مو

بسیاری از زنان بنا به دلایل مختلف، درجاتی از ریزش مو و طاسی را تجربه می کنند. بر اساس آمارها حدود ۴۰ درصد زنان از سن چهل سالگی به بعد و به ویژه در سنین یائسگی ریزش موی محسوسی را تجربه می کنند. زنان نیز همانند مردان دچار انواع مختلفی از ریزش مو از جمله ریزش موی ارثی  ، ریزش موی سکه ای و … می شوند و گاهی اوقات نیز ریزش موهای مختص زنان مانند ریزش موی بعد از زایمان ، ریزش موی ناشی از برخی بیماری های زنانه و … را تجربه می کنند.

نگرانی های ریزش مو

نگرانی های ریزش مو در زنان

همان گونه که می بینید ریزش مو در زنان چیز عجیب و نادری نیست اما به هرحال به دلیل مسائل اجتماعی و جنسیتی ریزش مو و طاسی زنان همانند ریزش موی مردان در جامعه پذیرفته نشده است و همین موضوع نگرانی های ریزش مو در زنان را افزایش می دهد. این گونه مسائل باعث شده تا زنان به ریزش موهای خود حساسیت خاصی نشان دهند و بسیاری از آن ها با دیدن مقداری مو بر روی شانه ی خود و یا در کف حمام دچار استرس شوند.

نگرانی های ریزش مو در زنان چه زمانی معقول است؟

آکادمی درماتولوژی آمریکا تخمین زده که ما انسان ها به صورت روزانه ۱۰۰ تار مو از ۱۰۰ هزار تار موی سر خود را از دست می دهیم البته این نکته را اضافه نموده که این مسئله طبیعی است و اغلب موهای ریخته شده مجددا رشد می کنند و بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

نگرانی های ریزش مو

ریزش مو زمانی جای نگرانی دارد که موهای ریخته شده از مقدار گفته شده بیشتر باشد و خود فرد نیز متوجه دیگر نشانه های ریزش مو از جمله کم پشتی موها، نمایان شدن پوست سر در ناحیه ی فرق سر، نازک شدن موها و … گردد. در چنین شرایطی احساس نگرانی در مورد ریزش مو معقول به نظر می رسد البته به شرطی که این نگرانی موجب شود که فرد برای رفع و درمان به موقع مشکل خود دست به کار شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم