مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مهمترین نکات کاشت مو به روش fut

مهمترین نکات کاشت مو به روش fut
  • 19 آگوست 2018
  • 982 بازدید
  • بدون نظر

مهمترین نکات کاشت مو به روش fut

دراثر عوامل مختلفی، بافت بسیار حساس مو دچار آسیب و ریزش میگردد ، چنانچه در اثر ریزش مو ، دیگر مویی در جای موی ریزش کرده ،رشد نکند،فرآیند طاسی آن ناحیه از سر شروع می شود که درصورت عدم درمان به موقع ، طاسی در فرد گسترش خواهد یافت ، در مواردی که فرد از بانک موی مناسبی در پشت سرخود برخوردار باشد و ریزش مو کنترل گردد ؛ می توان باشیوه های مناسب کاشت مو ،به ایجاد تراکم مناسبی از مو در نواحی جلوی سراقدام نمود،طی این فرآیند فولیکول مو از پشت سر فردبه ناحیه ی جلوی سر انتقال می یابد واگر پیوند فولیکول مو بابدن به خوبی پاسخ دهد، فولیکول به رشد خود ادامه داده و پس از مدتی همانند دیگر موهای سر خواهد شد ، در همین راستا در این مقاله ، مهمترین نکات کاشت مو به روش fut مورد بررسی قرار گرفته شده است.

مهمترین نکات کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut

در رابطه با کاشت مو به روش fut می توان عنوان نمود که به کمک این روش کاشت ، می توان طی یک جلسه تعداد زیادی فولیکول سالم و قوی را از بانک موی پشت سر فرد ، به دست آورد.

موهای پشت سر فرد ، به دلیل مقاوم بودن در برابر هورمون ریزش مو ، بهترین کاندید مناسب جهت پیوند مو به ناحیه ی جلوی سر هستند.

در روش fut ، ابتدا بیحسی موضعی ایجاد می شود تا فرد درد و ناراحتی خاصی احساس نکند ، سپس به کمک جراحی یک نوار از موها به طول حداکثر ۲۵ سانتی متر و عرض حداکثر ۲ سانتی متر از پشت سر فرد خارج می شود ، محل برداشت مو بخیه زده می شود و فرآیند آماده سازی و کاشت مو ادامه می یابد.

مهمترین نکات کاشت مو به روش fut

در مرحله ی بعد فولیکول های لازم جهت پیوند به کمک ابزار ظریف توسط پزشک متخصص یا تکنسین های آموزش دیده با دقت زیادی از نوار جداسازی و خالص سازی خواهند شد ، زدودن چربی و پوسته چسبیده به ریشه ی مو بسیار مهم می باشد ، پس از این مرحله نیز با بیحس کردن محل گیرنده، فولیکول ها با ابزار دقیقی در شکاف های ریزی در خط رویش موها کاشته می شوند که با توجه به تعداد فولیکول های سالم بدست آمده و نیاز محل به مو ، به کاشت و پیوند فولیکول ها در ناحیه ی سر اقدام می شود و در نهایت محل پیوند ، پانسمان می گردد.

نکات کاشت مو به روش fut

این روش برای افرادی که از تیغ جراحی و بخیه کردن می ترسند ، مناسب نمی باشد.

اگر به تعداد فولیکول های کمی جهت کاشت مو نیاز باشد ، بهتر است به جای برداشت نواری موها ، از روش fit استفاده گردد ، با این کار آسیب کمتری به بانک موی پشت سر فرد وارد می گردد.

در کاشت مو به روش fut ، به علت ایجاد اسکار حاصل از بخیه ی محل برداشت فولیکول ها ، فرد امکان داشتن مدل موی کوتاه را ندارد ، زیرا محل اسکار نمایان خواهد بود.

مهمترین نکات کاشت مو به روش fut

نکات کاشت مو به روش fut

کلیه ی موهای استخراج شده از پشت سر فرد ، به دلیل اینکه ممکن است حین جداسازی آسیب ببینید ، امکان پیوند به ناحیه ی جلوی سر را ندارند ، تنها فولیکول های قوی و سالم جهت پیوند مناسب هستند.

سرعت کاشت مو در روش fut به دلیل برداشت نواری فولیکول های مو ، از دیگر روش های نظیر ؛ روش fit سریع تر می باشد.

طی یک جلسه می توان به روش fut تعداد فولیکول های زیادی را به نواحی جلوی سر پیوند زد.

مهمترین نکات کاشت مو به روش fut

نکات کاشت مو به روش fut

پس از پیوند مو به روش fut باید توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک به دقت رعایت گردد ، زیرا گذراندن دوران نقاهت در دستیابی به نتایج مطلوب بسیار موثر خواهد بود.

پس از کاشت مو به روش fut، در صورت بروز هر گونه عارضه ی شدید و غیرمعمول ، سریعا به پزشک معالج خود مراجعه نمائید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم