مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

نشانه های ریزش موی ارثی چیست

نشانه های ریزش موی ارثی
  • 8 سپتامبر 2018
  • 378 بازدید
  • بدون نظر

نشانه های ریزش موی ارثی چیست

موی زنان و مردان در سنین مختلف در اثر عواملی نظیر ؛ کم خونی ، کمبود آهن ، استرس و تنش های روحی ، انواع اختلالات هورمونی ، شیمی درمانی ، ژنتیک و زمینه ی ارثی و …. ممکن است دچار آسیب شده و شروع به ریزش کند ، حال سئوال این است که نشانه های ریزش مو ارثی چیست ؟

نشانه های ریزش مو

ریزش موی ارثی دارای نشانه هایی است که با توجه به آنها بدون نیاز به آزمایش خاصی می توان به تشخیص مشکل ریزش موی ارثی پرداخت ، عارضه ی ریزش موی ارثی در زنان و مردان با نازک شدن موها شروع می شود و با ریزش مو در قسمت های سر پیشرفت خواهد کرد.

نشانه های ریزش موی ارثی

اگر چه موهای ریخته شده بر روی بالش ، وان و شانه ی فرد نیز از نشانه های ریزش موی ارثی محسوب می شوند اما این نشانه زیاد قابل اطمینان نیستند.
در مردان ریزش موی ارثی دارای الگویی M شکل می باشد که در نوع پیشرفته ی آن ، تنها موهای کنار و پشت سر فرد ، باقی خواهند ماند.
در زنان بالا و وسط سر فرد ریزش مو خواهد داشت اما خط مو در جلوی پیشانی باقی خواهد ماند ، لذا الگوی ریزش موی ارثی در زنان الگوی درخت کریسمس نام دارد.

تشخیص ریزش موی ارثی

به منظور تشخیص ریزش موی ارثی پزشک متخصص پوست و مو با بررسی سابقه ی ریزش مو در خانواده و همچنین الگو ریزش مو ( M شکل یا درخت کریسمس ) به تشخیص این عارضه می پردازد و به آزمایش دیگری نیاز ندارد.

نشانه های ریزش موی ارثی

درمان ریزش موی ارثی

در درمان ریزش مو ، استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل و مصرف قرص خوراکی فیناستراید موجب توقف فرآیند ریزش و رشد مجدد موها خواهد شد اما جهت جبران موهای ریخته شده ، عمل زیبایی کاشت موی طبیعی از بانک موی پشت سر فرد ، بهترین گزینه خواهد بود.
روش هایی دیگری نیز مانند فلپ مو (انتقال مو همراه با پوست) و کاهش پوست سر (برش نوار پوستی) نیز وجود دارند که به دلیل نیاز به جراحی و مشهود بودن محل جراحی کمتر مورد توجه قرار دارند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم