مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

نتایج پی آر پی مو چیست ؟

  • 23 اکتبر 2018
  • 426 بازدید
  • بدون نظر

نتایج پی آر پی مو چیست ؟

کاربرد پی آر پی جهت تقویت مو های سر و جلوگیری از ریزش مو روشی تقریبا نوین محسوب می شود، اما استفاده از پی آر پی در پزشکی نزدیک به دو دهه سابقه دارد. این روز ها در مورد پی ار پی مو تبلیغات زیادی می شود. در این مطلب به این موضوع می پردازیم که نتایج پی آر پی مو چیست و تا چه حدی چشمگیر و قابل قبول است.

نتایج پی ار پی مو

بر اساس گفته ی بسیاری از محققان و متخصصان ریزش مو، زمانی که پی آر پی به پوست سر تزریق می شود، فاکتور های رشد درون این ماده به کمک فولیکول های مو رفته و موجب ترمیم و بازسازی آن ها می شوند و به این ترتیب اثرات مفیدی همچون افزایش ضخامت موها و رویش مجدد مو از فولیکول های از کار افتاده می شود.

نتایج پی آر پی مو

تفاوت در میزان نتایج پی آر پی مو

اگر چه نظرات گفته شده در مورد این روش ترمیم و تقویت موها درست است اما بسیاری از تحقیقات انجام شده نشان می دهد که در مورد چشمگیر بودن نتایج پی ار پی مو نمی توان نظر قطعی داد.
به عنوان مثال یک تیم تحقیقاتی فرانسوی در طی آزمایش خود که در مورد درمان با پی آر پی در طول سه ماه بود، اظهار نمودند که تعداد ا به عبارتی تراکم موهای سر با اعمال این روش ۲۲٫۴% افزایش یافته است. اما طی تحقیقات کلینیکی بالینی در ایالات متحده امریکا فقط در ۱ نفر از ۳۶ نفری که تحت درمان با روش پی ار پی بودند، رشد و تراکم موها به شکل معنی داری افزایش یافت. همانگونه که مشاهده می کنید با وجود چنین گزارشاتی در مورد پی آر پی مو اظهار نظر در مورد میزان اثر بخشی قطعی این روش دشوار می باشد.

نتایج پی آر پی مو

نتایج پی آر پی مو متاثر از چه چیزی است؟

یکی از مهمترین مواردی که می تواند موجب شود که افراد مختلف نتایج گوناگونی از این روش درمانی داشته باشند، تفاوت در اجزای خون این افراد است که موجب می شود ماده ی پی آر پی استخراج شده از خون افراد تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشد و به این ترتیب ماده ی پی ار پی گرفته شده از آن ها قدرت ترمیمی یکسانی نداشته باشد. سایر خصوصیات فردی نیز در میزان نتیجه گیری از این روش تاثیر گذار هستند. معمولا افرادی که در سنین بالا و در حالی که مدت زمان زیادی از ریزش موهای آن ها می گذرد، اقدام به تزریق پی آر پی می کنند، نتیجه ی قابل قبولی نمی گیرند.

علاوه بر خصوصیات فردی، نحوه ی آماده سازی ماده ی پی آر پی هم که رابطه ی مستقیمی با کیفیت این ماده دارد، می تواند در نتیجه گیری از این روش درمانی تاثیر بسزایی داشته باشد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم