مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

موهای کاشته شده کی رشد میکند

موهای کاشته شده کی رشد میکند
  • 8 اکتبر 2018
  • 1671 بازدید
  • بدون نظر

موهای کاشته شده کی رشد میکند

کاشت مو در هر فردی مرحله حساسی از زندگی وی می باشد که با هیجانات و نگرانی های زیادی همراه می باشد و پس از کاشت مو سئوالات زیادی در مورد رشد و ریزش موهای کاشته شده ذهن فرد را به خود مشغول می کند اما کاشت مو مراحل مختلفی چه قبل و چه بعد از کاشت مو را خواهد داشت که فرد با آگاهی از این مراحل به راحتی آنها را پشت سر خواهد گذاشت و در این مقاله میخواهیم بدانیم که موهای کاشته شده کی رشد میکند ؟

ماه اول پس از کاشت

طی دو هفته پس از کاشت مو بیمار در قسمت پیشانی و پشت سر خود به دلیل کاشت و برداشت موها دچار درد و تورم خواهد شد و پس از رفع این وضعیت و تا پایان ماه اول موها دچار ریزش می شوند و تا هفته چهارم اغلب موها می ریزند زیرا موهای تازه کاشته شده از پیاز مو کاملا جدا می شوند و گر چه فولیکول مو سالم می ماند اما به دلیل چرخه طبیعی رشد موها این موها دچار ریزش خواهند شد.

موهای کاشته شده کی رشد میکند

موهای کاشته شده کی رشد میکند

در ماه دوم پس از کاشت مو موها وارد مرحله استراحت می شوند و پس از طی یک دوران ۲ یا ۳ ماهه شروع به رشد و بیرون آمدن از پوست سر خواهند کرد که این فاصله زمانی در هر فردی متفاوت خواهد بود و طی ۹ ماه تا یکسال پس از کاشت مو موهای کاشته شده در حدود ۸ سانتی متر رشد خواهند داشت و قابل کوتاه کردن خواهند بود.

سال اول پس از کاشت مو

در ۱۲ ماه پس از گذشت کاشت مو ۸۰ درصد موهای کاشته شده به رشد مطلوبی می رسند و اگر چه ممکن است پیچ دار و فر به نظر بیایند که این حالت به علت زخم های ریزی که در ناحیه پیاز مو در زمان کاشت مو ایجاد می گردد به وجود می آید اما در طول سال دوم کاشت این حالت موها برطرف می شود و موها حالت طبیعی خواهند داشت.

موهای کاشته شده کی رشد میکند

موهای کاشته شده کی رشد میکند

رشد نهایی موهای کاشته شده

برخی از افراد در سال اول پس از کاشت مو از نظر ظاهری و پر پشتی موها و ضخامت آنها به ظاهر دلخواه خود می رسند اما برخی دیگر در سال دوم پس از کاشت مو همزمان با بلندتر شدن موها تراکم و پرپشتی موها نیز در آنها پس از کاشت مو ایجاد می گردد و به ظاهری که ایده آل آنها می باشد دست خواهند یافت.

استفاده از برخی مکمل های ویتامینی و ترکیبات دارویی پس از کاشت مو با دوز مناسب تحت تجویز متخصص به افرادی که کاشت مو انجام داده اند کمک می نماید تا پس از ریزش موها دوره استراحت‌ موهای کاشته شده را کوتاه نمایند و موهای آنها زودتر به رشد مناسب برسند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم