مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

موثرترین داروهای ریزش مو کدامند ؟

موثرترین داروهای ریزش مو کدامند ؟
  • 20 اکتبر 2018
  • 655 بازدید
  • بدون نظر

موثرترین داروهای ریزش مو کدامند ؟

برای درمان ریزش مو روش های مختلفی وجود دارد، دارودرمانی نیز یکی از گزینه های پیش رو برای رفع و کنترل ریزش مو است که گاه اوقات به تنهایی و گاهی اوقات نیز در کنار سایر روش های درمانی به کار می رود. بسته به نوع و علت ریزش مو پزشکان داروهای مختلفی را برای این عارضه تجویز می کنند؛ میزان اثر بخشی داروها در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. به هر حال یک سری داروها هستند که اثر بخشی بیشتری دارند و کاربرد ان ها رایج تر است. در ادامه داروهای ریزش موی آندروژنیک و ریزش موی سکه ای که از رایج ترین انواع ریزش مو هستند را بیان می کنیم و معرفی میکنیم که موثرترین داروهای ریزش مو کدامند ؟

موثرترین داروهای ریزش مو کدامند ؟

موثرترین داروهای ریزش مو کدامند ؟

موثرترین داروهای ریزش مو  آندروژنیک

همانگونه که می دانید ریزش موی آندروژنیک دائمی است و درمان قطعی برای آن وجود ندارد ولی داروهایی وجود دارد که می توانند روند ریزش موی آندروژنیک را کند یا متوقف نماید. ممکن است حدود شش ماه طول بکشد تا نتایج دارودرمانی برای این نوع ریزش مو را ببینید؛ با قطع داروها نیز ریزش مو دوباره بر می گردد.

فیناستراید از موثرترین داروهای ریزش موی آندروژنیک است که از تبدیل شدن تسوتسترون به دی هیدروتسوتسترون که یکی ازعوامل ریزش موی ارثی است، جلوگیری می کند. استفاده از این دارو فقط برای آقایان مجاز است. داروی دیگری که در درمان ریزش موی آندروژنیک بسیار کاربرد دارد، ماینوکسیدیل است که هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل استفاده می باشد. این دارو علاوه بر درمان ریزش موی آندروژنیک ، در درمان ریزش موی ناشی از افزایش سن یا مسائل هورمونی هم می تواند مفید واقع شود. اسپیرونولاکتون و سایمتیدین هم داروهایی هستند که گاهی اوقات می توانند در درمان ریزش موی آندروژنیک زنان موثر باشند.

موثرترین داروهای ریزش مو کدامند ؟

موثرترین داروهای ریزش مو  سکه ای

هیچ داروی خاصی برای درمان ریزش موی سکه ای یا آلوپسی آره آتا وجود ندارد امایک سری داروها جهت کمک به بهبود این نوع ریزش مو به کار می روند. کورتیکواستروئیدها موجب سرکوب سیستم ایمنی بدن می شوند و به همین دلیل مصرف آن ها برای رفع ریزش موی سکه ای که مربوط به اختلالات خود ایمنی است، رایج می باشد. کورتیکواستروئید ها ممکن است به صورت تزریق موضعی، خوراکی و یا استعمال موضعی مورد استفاده قرار گیرند. آنترالین هم داروی دیگری است که برای درمان ریزش موی سکه ای به کار گرفته می شود؛ این دارو به شکل پماد است و به صورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. داروی ماینوکسیدیل موضعی هم به رشد مجدد موهای ریخته شده در ریزش موی سکه ای کمک می کند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم