مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مهمترین عوامل ریزش مو در آقایان

مهمترین عوامل ریزش مو
  • 13 اکتبر 2018
  • 425 بازدید
  • بدون نظر

مهمترین عوامل ریزش مو در آقایان

ریزش مو یکی از شایع ترین مشکلات مربوط به مو در آقایان است. بیش از نیمی از مردان بالای ۵۰ سال دارای علائم ریزش مو هستند. ریزش مو در آقایان ممکن است بنا به دلایل مختلفی اتفاق می افتد اما رایج ترین علت وقوع آن وجود زمینه ی ارثی می باشد. در این جا مهمترین عوامل ریزش مو در آقایان را مرور می کنیم.
وجود زمینه ی ارثی از اصلی ترین و مهمترین عوامل ریزش موی آقایان است

مهمترین عوامل ریزش مو

ریزش مو با الگوی مردانه یا ریزش موی ارثی، ریزش مویی است که افراد از والدین خود به ارث می برند و نمی توان آن را به عنوان یک بیماری در نظر گرفت. افرادی که دچار ریزش موی ارثی می شوند، فولیکول های موی سر آن ها دارای گیرنده های هورمون مردانه هستند و به همین دلیل تحت تاثیر هورمون های مردانه ای که در بدن به صورت طبیعی ترشح می شوند، قرار می گیرند. این هورمون های مردانه موجب کوچک و کوچک تر شدن فولیکول های مو و در نتیجه ضعیف و ریخته شدن موها می شوند.

مهمترین عوامل ریزش مو

بیماری های جسمی ریزش مو

ریزش موی مداوم ممکن است نشانه ای از وجود یک مسئله ی پزشکی باشد. کم خونی و سوء تغذیه، کم کاری تیروئید و عفونت پوست سر نمونه هایی از بیماری هایی هستند که می توانند موجب ریزش مو شوند. گاهی اوقات اثرات جانبی مصرف برخی داروها هم باعث بروز این عارضه می شود. به عنوان مثال ریخته شدن موها می تواند از اثرات جانبی مصرف داروهای بیماری هایی مانند سرطان، آرتروز، افسردگی، ناراحتی قلبی و … باشد.

استفاده از برخی مکمل های ورزشی

بعضی از آقایان دوست دارند که بدنی ورزیده و عضلانی داشته باشند یه همین دلیل از انواع و هورمون ها و مکمل ها جهت عضله سازی و نیروزایی استفاده می کنند. مصرف برخی از این مکمل ها مشکلات مختلفی برای بدن ایجاد کند. ریزش مو هم یکی از مشکلات ایجاد شده برای بدن در اثر مصرف چنین موادی است.

مهمترین عوامل ریزش مو

استرس و شوک

استرس های روحی و جسمی هم جز مهمترین عوامل ریزش مو در آقایان به شمار می روند. پیروی از رژیم های غذایی سخت و کاهش وزن شدید و ناگهانی، شوک های عصبی، انجام جراحی و … می توانند موجب ریزش مو شوند.

اختلالات سیستم ایمنی بدن

گاهی اوقات سیستم ایمنی بدن دچار اختلالاتی می شود و فولیکول های موی سر را مورد هجوم قرار می دهد و موجب ریخته شدن موها در نواحی مختلف بدن از جمله سر می شود. علت بروز چنین اختلالاتی خیلی روشن نیست اما به هر حال این نوع ریزش مو نیز شیوع زیادی دارد. ریزش موی سکه ای هم نمونه ای از این نوع ریزش مو است.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم