مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

معایب درمان گیاهی ریزش موی سکه ای

معایب درمان گیاهی ریزش موی سکه ای
  • 1 اکتبر 2018
  • 615 بازدید
  • بدون نظر

معایب درمان گیاهی ریزش موی سکه ای

ریزش مو در هر فردی با الگوی مختلفی از ریزش بروز می دهد و عوامل مختلفی باعث ایجاد این گونه ریزش ها می شوند که یکی از انواع ریزش مو که ممکن است هم در مردان و هم در زنان ایجاد گردد ریزش موی سکه ای می باشد‌. در این مقاله معایب درمان گیاهی ریزش موی سکه ای را بررسی میکنیم :

ریزش موی سکه ای

ریزش موی سکه ای که با نام علمی آلوپسی آره آتا شناخته می شود نوعی از الگوی ریزش موی نامنظم می باشد که به صورت بیضی شکل و دایره مانند ایجاد می گردد و ممکن است در ناحیه ریش و سبیل آقایان نیز ایجاد شود.

علت ریزش موی سکه ای

ریزش موی سکه ای نوع بی خطری از ریزش موی موقتی می باشد که بیشتر به دلیل بیماری، مصرف دارو، استرس و فشار روحی و زایمان ایجاد می گردد و در این نوع ریزش فولیکول مو به دلیل تخریب نشدن توانایی رشد پس از گذشت چند ماه از ریزش را خواهد داشت.

معایب درمان گیاهی ریزش موی سکه ای

درمان گیاهی ریزش موی سکه ای

بسیاری از افرادی که دچار ریزش موی سکه ای می شوند به جای مراجعه به متخصص در گام نخست از درمان های گیاهی جهت تقویت موی خود استفاده می کنند و طبق تجویز متخصصین طب گیاهی و یا اطرافیان ممکن است از عصاره برخی گیاهان مانند سمغ عربی و سیر جهت رفع ریزش موی خود بهره خواهند گرفت.

معایب درمان گیاهی ریزش موی سکه ای

– در ریزش موی سکه ای به دلیل ناشناخته بودن علت ریزش موها تاثیر گیاهان دارویی نیز بر این نوع ریزش مو ناشناخته خواهد بود.
– استفاده از برخی از گیاهان ممکن است به جای تقویت موها موجب ایجاد التهاب در پوست گردد و به جای تقویت فولیکول مو موجب ایجاد عفونت در ریشه مو شود.
– گیاهان دارویی اگر بر روی ریزش مو تاثیری هم داشته باشند تاثیری طولانی مدت خواهد بود و به گذشت زمان و تکرار مداوا نیازمند خواهد بود بنابراین برخی از افراد از طولانی بودن پروسه درمان نا امید خواهند شد.

معایب درمان گیاهی ریزش موی سکه ای

معایب درمان گیاهی ریزش موی سکه ای

درمان ریزش موی سکه ای

اگر چه درصد بالایی از افرادی که دچار ریزش موی سکه ای شده اند پس از مدتی و بدون استفاده از درمان خاصی دوباره شاهد رشد موهای خود خواهند بود اما درصد کمی با استفاده از داروهای حاوی کورتون و تزریق آن به زیر پوست و درمان های تخصصی به وسیله تحریک و تقویت موها به خوبی این نوع از ریزش مو را پشت سر خواهند گذاشت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم