مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض مصرف قرص برای تقویت مو

مصرف قرص برای تقویت مو
  • 22 سپتامبر 2018
  • 887 بازدید
  • بدون نظر

عوارض مصرف قرص برای تقویت مو

همواره مصرف هر گونه دارویی در کنار اثرات درمانی و شفابخش آن با عوارض و مشکلاتی همراه خواهد بود و که بهتر است فرد با توجه به شرایط خود قبل از شروع به مصرف آن دارو ، به طور کامل از عوارض داروی مصرفی خود آگاهی پیدا کند ، در همین راستا در این مقاله ، عوارض مصرف قرص برای تقویت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

روش های تقویت مو

هنگامی که موها در فرد شروع به ریزش می کنند ، به منظور توقف فرآیند ریزش مو و همچنین تقویت و ترمیم موها ، اولین اقدام مفید ، مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو است تا با بررسی وضعیت موها ، علت ریزش مو در فرد تشخیص داده شود و پس از آن نیز درمان موثر تجویز گردد ، زیرا عوامل ایجاد کننده ی عارضه ی ریزش مو متعدد هستند و برای درمان ریزش مو ، هر عامل درمان خاص خود را می طلبد .

مصرف قرص برای تقویت مو

مصرف قرص برای تقویت مو

از جمله روش های درمانی جهت توقف ریزش مو و تقویت موها تجویز داروهای خوراکی یا همان قرص ها می باشد ، در واقع در اثر استفاده از قرص ها خوراکی ، موها پرپشت تر خواهند شد .

قرص های تجویزی جهت مقابله با ریزش موها ؛ شامل قرص خوراکی فیناستراید و قرص آنتی آندروژن ( شامل قرص های ضد بارداری ) می باشد .

عوارض مصرف قرص برای تقویت مو

قرص خوراکی فیناستراید از شگفت انگیزترین داروها در جلوگیری از ریزش مو می باشد که با نام پروپشیا نیز شناخته می شود.

مصرف قرص خوراکی فیناستراید به منظور توقف ریزش موها در دراز مدت باعث بروز برخی اختلالات جنسی در مردان می گرد ، به گونه ای که مطالعات انجام شده در این زمینه نشان داده می دهد حتی در صورت قطع مصرف این دارو، عوارض جانبی آن پایدار خواهند بود و فرد دچار کاهش میل جنسی خواهد شد.

مصرف قرص برای تقویت مو

پس از ۹۰ روز از قطع مصرف فیناستراید عوارض ناشی از آن همچنان ادامه خواهد داشت ، اما به دلیل عدم وجود جایگزین مناسب برای آن ، همچنان تجویز آن توسط پزشکان متخصص انجام می شود .

قرص فیناستراید همچنین جهت درمان بزرگی پروستات نیز توسط پزشکان تجویز می گردد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم