مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

همه مشکلات و بیماری های مو در خانم ها

مشکلات و بیماری های مو
  • 29 اکتبر 2018
  • 296 بازدید
  • بدون نظر

همه مشکلات و بیماری های مو در خانم ها

پوست و موهای سر از حساس ترین نقاط بدن به شمار میروند که در طول زندگی ممکن است دچار بیماری های مختلف شوند به همین دلیل همیشه توصیه می شود برای جلوگیری از بیماری های مختلف پوست و مو از روش های موثری که وجود دارد استفاده نمایید. احتمال مبتلا شدن خانم ها به مشکلات و بیماری های مو دقیقا به اندازه ی آقایان است به همین دلیل باید همه ی افراد با بیماری های پوست و مو آشنایی کافی داشته باشند و با رعایت نکاتی که وجود دارد از بروز آن ها جلوگیری کنند.

رایج ترین بیماری های مو در خانم ها

به طور کلی بیماری های مو فقط برای خانم ها به وجود نخواهد آمد و آقایان هم به اندازه ی خانم ها در معرض مشکلات مختلف پوست و مو خواهند بود اما به علت اینکه خانم ها موهایشان را بلند تر از آقایان نگه میدارند احتمال به وجود آمدن مشکلات و بیماری های مختلف در خانم ها بیشتر خواهد بود. از میان بیماری های رایج مو در خانم ها میتوان به موخوره و شکنندگی مو ها اشاره کرد.

مشکلات و بیماری های مو

دلیل به وجود آمدن موخوره خشکی بیش از حد موهاست و افرادی که موهای خشک دارند بیشتر دچار آن خواهند شد. علت اینکه موخوره بیشتر برای خانم ها به وجود می آید این است که موهای خانم ها به دلیل اینکه بلند تر است دیرتر چرب میشود و مستعد خشکی بیشتر است. برای جلوگیری از موخره باید موها را به صورت منظم اصلاح کرد و از نرم کننده های مناسب بعد از شستشوی مو بهره گرفت.

شوره سر در خانم ها

شوره ی سر هم از رایج ترین بیماری های مو است که بسیاری از افراد حداقل دوره ای از زندگی دچار آن خواهند شد. علت شوره میتواند استرس، حساسیت پوست سر و حتی رعایت نکردن نظافت باشد به همین دلیل برای این که دچار شوره نشوید باید به شستشوی موها بیشتر اهمیت دهید و از شامپوهای مناسب برای شستن موهایتان استفاده نمایید.

البته علاوه بر این ها بیماری های قارچی و عفونی سر هم باعث شوره خواهد شد به همین دلیل در صورتی که شوره ی سر به خودی خود برطرف نشد باید به پزشک مراجعه کرد.

مشکلات و بیماری های مو

خارش و سوزش پوست سر

خارش و سوزش سر خود نشان دهنده ی بیماری های مختلف سر است به همین دلیل باید بعد از مشاهده ی آن به پزشک مراجعه کرد. بیماری های مو مانند قارچ سر، اگزما و حساسیت های پوستی و شوینده های نامناسب از مواردی هستند که باعث خارش و سوزش پوست سر در خانم ها و آقایان خواهد شد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم