مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراحل کاشت مو به روش FUT

مراحل کاشت مو به روش FUT
  • 11 آگوست 2018
  • 1836 بازدید
  • بدون نظر

مراحل کاشت مو به روش FUT

مراحل کاشت مو و بررسی تک تک آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و در نظر داشته باشید که به کمک روش هایی مانند ؛ FUT ، FIT ، SUT و FUE میتوان در افراد متقاضی عمل زیبایی کاشت مو ، تراکم مناسبی از مو را موفقیت ایجاد کرد ، اما اینکه کدام یک از مراحل کاشت مو جهت دستیابی به نتایج مطلوب از عمل کاشت ، بهتر خواهد بود به انتظارات فرد از عمل کاشت ، بانک موی پشت سر فرد ، میزان موهای ریزش کرده و تشخیص پزشک متخصص پس از بررسی وضعیت بیمار خواهد داشت، از این رو در این مقاله ، مراحل کاشت مو به روش FUT به عنوان یکی از اولین روش های کاشت مو ، مورد بررسی قرار گرفته شده است.

مراحل کاشت مو به روش FUT

مراحل کاشت مو به روش FUT

در رابطه با مراحل کاشت مو به روش FUT می توان عنوان نمود که در این روش ، جهت استخراج فولیکول های مورد نیاز برای پیوند ، موهای ناحیه ی اهداء کننده کوتاه می گردد ، سپس در بانک موی پشت سر فرد ، با تزریق بیحس کننده ی موضعی ، ناحیه را بیحس کرده و به کمک جراحی ؛ یک نوار باریک از مو ، به عرض ۱ الی ۲ سانتی متر که ۲۰ الی ۲۵ سانتی متری دارد ، برداشته می شود.

پس از برداشت نوار باریک ، محل برداشت موها ، بخیه زده خواهد شد ، پس از آن نیز ، تکنسین و تیم پیوند مو ، فولیکول های مو را به صورت تک به تک از نوار باریک با دقت و با ابزار مخصوص خارج می سازند.

مراحل کاشت مو به روش FUT

خط رویش در جلوی سر ، توسط پزشک به صورت طبیعی طراحی می گردد ؛ سپس در محل گیرنده ، جهت پیوند فولیکول های مو در ناحیه ی جلوی سر ، بیحسی موضعی ایجاد می شود و فولیکول های مجزا و استریل شده نیز در این مرحله به کمک ابزار مخصوص در شکاف های ریز با دقت پیوند زده خواهند شد.

به کمک روشFUT می توان تراکم بسیار مناسبی از  تارهای مو را در یک جلسه ، پیوند زد که این میان دقت ، مهارت و تجربه ی تیم پیوند مو در دستیابی به مطلوب ترین نتایج با کمترین عوارض ممکن ، بسیار تاثیرگذار خواهد بود، فولیکول های پیوندی پس از یک دوره استراحت ، ۱۲ ماه پس از پیوند مو ، به طور کامل رشد خواهند کرد و قابل تشخیص از موهای طبیعی فرد نخواهند بود.

مراحل کاشت مو سر آقایان

کاشت مو بهترین گزینه موجود و مقرون به صرفه برای درمان آلوپسی الگوی زنانه است. این روش با جراحی که نتیجه طبیعی و دائمی می دهد. تمام روش های کاشت مو از جمله  روش FUT ، FUE و BHT به طور مرتب در حال حاضر در کلینیک هایی که مراحل کاشت مو سر انجام می شود، مراحل  کاشت مو سر با این سه روش را باهم بررسی میکنیم :

مراحل انتقال مو

اولین مرحله جمع آوری فولیکول مو

در روش FUT یک نوار پوست با فولیکول های مو از طرف پشت سر ( بانک مو ) گرفته شده است و پشت با بخیه بسته میشود.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها | نکات مهم کاشت موی سر | روش کاشت موی سر

روش FUE از بانک موی سر فرد بدون اینکه برشی در پوست سر انجام شود با کمک پانچ های مخصوص، گرافت های موی فرد برداشت می شوند که بدون نیاز به بخیه ترمیم می شود.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها | نکات مهم کاشت موی سر | روش کاشت موی سر

 

در BHT، فولیکول های مو از ناحیه ای دیگر بدن مانند ریش، قفسه سینه و سایر قسمت های بدن برداشت می شوند.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها | نکات مهم کاشت موی سر | روش کاشت موی سر

در کلینیک های کاشت مو نوین هیر تمام تکنیک ها به صورت موثر و موفقیت آمیز بدون هیچ گونه عارضه ای انجام می شود. این کلینیک قادر است تا روش ترکیبی از BHT با FUE / FUT انجام دهد تا بخش طاسی یا کچلی بزرگتری را پوشش دهد.


دومین مرحله کاشتن فولیکول مو

در طی فرآیند کاشت مو، فولیکول های مو اولین بار استخراج می شوند و پس از آن کاشته می شوند؛ بدون لمس ریشه مو برای کاشتن در نقاط مشخص شده روی سر استفاده می شود. این باعث می شود تا میکروتروما به مرحله کاشت برسد و از این طریق کیفیت کاشت مو را بهبود می بخشد.

پس از کاشت مو، رعایت دستورالعمل های که پزشک معالج توصیه می کند بسیار ضروری است.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

مراحل کاشت مو سر برای خانم ها

در رابطه با مراحل کاشت مو سر برای خانم ها می توان عنوان نمود که سن ۳۰ سالگی به بعد به دلیل ایجاد انتظارات معقول از عمل کاشت مو و کاهش ریزش مو و ثبات الگوی ریزش مو در فرد ، نتایج مطلوب تری را ایجاد خواهد کرد.

خانم ها در اثر عواملی نظیر؛ مصرف دارو، تغییرات هورمونی، یائسگی، کاهش سریع وزن، کم خونی، اختلالات تیروئید، استرس، بیماری تخمدان پلی کیستیک و در اثر نتایج ناشی از آسیب دیدگی یا انجام عمل جراحی دچار ریزش مو می شوند، عارضه ریزش مو در زنان در حالت خفیف تری از مردان رخ میداد،لذا استفاده از کلاه گیس و روش ترمیم مو در زنان بیشتر از کاشت مو مورد توجه قرار دارد.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

آمادگی فرد برای عمل کاشت مو

فرد در بهترین حالت راحت قرار می گیرد ، به دلیل طولانی بودن زمان کاشت که ۳ الی ۵ ساعت خواهد بود ، باید نوشیدنی و تنقلات لازم توسط بیمار از قبل تهیه و در دسترس وی قرار گیرد.

با ایجاد بیحسی موضعی ، فرد به هنگام برداشت فولیکول های مو از ناحیه ی اهداء کننده هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد و فولیکول ها با دقت از بانک موی پشت سر فرد برداشت می شوند ، محل برداشت مو بخیه می گردد.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

جداسازی فولیکول های مو

در این مرحله فولیکول های برداشت شده ، توسط پزشک یا تکنسین از یکدیگر جداسازی می شوند ، همچنین بافت ، چربی و پوست اضافی از فولیکول ها زدوده می شود.

پیوند مو در ناحیه ی گیرنده

در پایان ، پزشک جراح با ایجاد شکاف های کوچک در محل ریزش کرده ، موها را در مکان مناسب با دقت و به کمک ابزار مخصوص پیوند می زند.

نتایج حاصل از کاشت مو در خانم ها

هم بافت بودن فولیکول های پیوندی حاصل بانک موی پشت سر فرد ، موجب پیوند موفقیت آمیز و دائمی موهای پیوندی خواهد شد ، حدود یکسال پس از کاشت ، رشد موهای پیوندی به مانند موهای طبیعی فرد خواهد شد.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

 

مراحل کاشت مو طبیعی مژه

همانطور که میدانید مژه یکی از اصلی ترین بخش زیبایی چشم ها و صورت محسوب می شوند و برای اینکه بتوانید همواره جذابیت و زیبایی خود را حفظ کنید باید از آن محافظت کرده و یا به درمان بپردازید. دقت داشته باشید امروزه روش های زیادی برای برطرف کردن مشکل مژه به دنیا معرفی شده است اما مراحل کاشت مو طبیعی مژه یکی از بهترین روش های موجود می باشد. نکات زیادی در رابطه با کاشت مژه طبیعی وجود دارد از جمله اینکه این عمل باید توسط پزشکی متخصص و با تجربه صورت گیرد و فولیکول های مورد نظر خود را باید از ناحیه ای مناسب در پشت گوش استخراج کنند و در ناحیه مورد نظر کاشت نمایند.

کاشت موی طبیعی مژه | کاشت موی طبیعی در مژه ها | کاشت مژه طبیعی

دلایل ریزش مژه

یکی از مهمترین مسائلی که باعث می شود که افراد به سراغ کاشت مو طبیعی مژه بروند این است که مژه های آنها به دلایل مختلف دیگر قادر به رشد کردن نیست. از همین رو این مسئله بسیار حائز اهمیت است که پزشک مورد نظر نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشد. برخی از این دلایل عبارتند از:

  • آسیب های فیزیکی مانند تصادف، سوختگی
  • برخی افراد به دلیل اختلالات مادرزادی مژه ندارند
  • به دلیل انجام درمان های پزشکی مانند شیمی درمانی مژه های خود را از دست داده اند
  • افرادی که به نوعی بیماری کم کاری تیروئید مبتلا هستند.

کاشت موی طبیعی مژه | کاشت موی طبیعی در مژه ها | کاشت مژه طبیعی

قیمت کاشت مو طبیعی مژه

دقت داشته باشید پس از اینکه پزشک مورد نظر بررسی های لازم و مورد نیاز خود را انجام می دهد اولین سوالی که توسط بیماران مطرح می شود به هزینه انجام کاشت مو طبیعی مژه مرتبط می باشد.

در این رابطه باید بدانید که هزینه انجام این کار به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله اینکه وضعیت عمومی مژه های باقی مانده چگونه می باشد، اینکه تعداد گرافت های قابل انتقال تا چه اندازه می باشد و اینکه پزشک مورد نظر از کدام روش برای این انتقال استفاده می کند. دقت داشته باشید هرچقدر توانایی، مهارت، تجربه و آگاهی پزشک نسبت به این عمل بیشتر باشد مسلما هزینه بیشتری برای آن پرداخت خواهد کرد.

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم