مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها
  • 11 آگوست 2018
  • 443 بازدید
  • بدون نظر

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

قبل از بررسی مراحل کاشت مو باید شرایط ریزش مو در زنان نسبت به مردان بررسی کنیم. معمولا الگوی ریزش مو در مردان بطور کلی است در بعضی موارد ریزش مو موضعی است اما الگوی ریزش مو در زنان به صورت پراکنده میباشد و خط رویش مو دست نخورده باقی میماند، لذا به دلیل متفاوت بودن الگوی ریزش مو در زنان، عمل کاشت مو در آنها نیز متفاوت تر از مردان می باشد و به گونه ای عمل می شود که هیچ جای زخم یا اسکاری باقی نماند و نواحی خاص مورد ریزش طوری مورد جراحی قرار گیرد که در زیر موهای بلند زنان پنهان گردد و قابل تشخیص نباشد، در این مقاله، مراحل کاشت موی سر برای خانم ها و آقایان مورد بررسی قرار گرفته شده است.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

مراحل کاشت موی سر آقایان

کاشت مو بهترین گزینه موجود و مقرون به صرفه برای درمان آلوپسی الگوی زنانه است. این روش با جراحی که نتیجه طبیعی و دائمی می دهد. تمام روش های کاشت مو از جمله  روش FUT ، FUE و BHT به طور مرتب در حال حاضر در کلینیک های کاشت موی سر انجام می شود، مراحل  کاشت موی سر با این سه روش را باهم بررسی میکنیم :

مراحل انتقال مو

اولین مرحله جمع آوری فولیکول مو

در روش FUT یک نوار پوست با فولیکول های مو از طرف پشت سر ( بانک مو ) گرفته شده است و پشت با بخیه بسته میشود.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها | نکات مهم کاشت موی سر | روش کاشت موی سر

روش FUE از بانک موی سر فرد بدون اینکه برشی در پوست سر انجام شود با کمک پانچ های مخصوص، گرافت های موی فرد برداشت می شوند که بدون نیاز به بخیه ترمیم می شود.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها | نکات مهم کاشت موی سر | روش کاشت موی سر

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

 

در BHT، فولیکول های مو از ناحیه ای دیگر بدن مانند ریش، قفسه سینه و سایر قسمت های بدن برداشت می شوند.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها | نکات مهم کاشت موی سر | روش کاشت موی سر

در کلینیک های کاشت مو نوین هیر تمام تکنیک ها به صورت موثر و موفقیت آمیز بدون هیچ گونه عارضه ای انجام می شود. این کلینیک قادر است تا روش ترکیبی از BHT با FUE / FUT انجام دهد تا بخش طاسی یا کچلی بزرگتری را پوشش دهد.


دومین مرحله کاشتن فولیکول مو

در طی فرآیند کاشت مو، فولیکول های مو اولین بار استخراج می شوند و پس از آن کاشته می شوند؛ بدون لمس ریشه مو برای کاشتن در نقاط مشخص شده روی سر استفاده می شود. این باعث می شود تا میکروتروما به مرحله کاشت برسد و از این طریق کیفیت کاشت مو را بهبود می بخشد.

پس از کاشت مو، رعایت دستورالعمل های که پزشک معالج توصیه می کند بسیار ضروری است.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

کاشت موی سر برای خانم ها

در رابطه با مراحل کاشت موی سر برای خانم ها می توان عنوان نمود که سن ۳۰ سالگی به بعد به دلیل ایجاد انتظارات معقول از عمل کاشت مو و کاهش ریزش مو و ثبات الگوی ریزش مو در فرد ، نتایج مطلوب تری را ایجاد خواهد کرد.

خانم ها در اثر عواملی نظیر؛ مصرف دارو، تغییرات هورمونی، یائسگی، کاهش سریع وزن، کم خونی، اختلالات تیروئید، استرس، بیماری تخمدان پلی کیستیک و در اثر نتایج ناشی از آسیب دیدگی یا انجام عمل جراحی دچار ریزش مو می شوند، عارضه ریزش مو در زنان در حالت خفیف تری از مردان رخ میداد،لذا استفاده از کلاه گیس و روش ترمیم مو در زنان بیشتر از کاشت مو مورد توجه قرار دارد.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

آمادگی فرد برای عمل کاشت مو

فرد در بهترین حالت راحت قرار می گیرد ، به دلیل طولانی بودن زمان کاشت که ۳ الی ۵ ساعت خواهد بود ، باید نوشیدنی و تنقلات لازم توسط بیمار از قبل تهیه و در دسترس وی قرار گیرد.

با ایجاد بیحسی موضعی ، فرد به هنگام برداشت فولیکول های مو از ناحیه ی اهداء کننده هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد و فولیکول ها با دقت از بانک موی پشت سر فرد برداشت می شوند ، محل برداشت مو بخیه می گردد.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

جداسازی فولیکول های مو

در این مرحله فولیکول های برداشت شده ، توسط پزشک یا تکنسین از یکدیگر جداسازی می شوند ، همچنین بافت ، چربی و پوست اضافی از فولیکول ها زدوده می شود.

پیوند مو در ناحیه ی گیرنده

در پایان ، پزشک جراح با ایجاد شکاف های کوچک در محل ریزش کرده ، موها را در مکان مناسب با دقت و به کمک ابزار مخصوص پیوند می زند.

نتایج حاصل از کاشت مو در خانم ها

هم بافت بودن فولیکول های پیوندی حاصل بانک موی پشت سر فرد ، موجب پیوند موفقیت آمیز و دائمی موهای پیوندی خواهد شد ، حدود یکسال پس از کاشت ، رشد موهای پیوندی به مانند موهای طبیعی فرد خواهد شد.

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم