مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراحل پی آر پی مو برای جلوگیری از ریزش مو

  • 27 اکتبر 2018
  • 911 بازدید
  • بدون نظر

مراحل پی آر پی مو برای جلوگیری از ریزش مو

یکی از روش های امروزی تقویت موها و کاهش ریزش مو ، پی ار پی مو است. در این روش با استخراج ماده ی پی آر پی از خون افراد و تزریق آن به پوست سر، به ترمیم و تقویت مو فولیکول های مو کمک می شود. در این جا با مراحل پی آر پی مو بیشتر آشنا می شویم.

مراحل پی آر پی مو چیست؟

پی آر پی مو در سه مرحله انجام می شوند. مرحله ی اول گرفتن خون از بیمار، مرحله ی دوم استخراج ماده ی پی آر پی از خون گرفته شده و مرحله ی سوم تزریق ماده ی پی آر پی می باشد. در ادامه با چگونگی انجام این مراحل بیشتر آشنا می شویم.

مراحل پی آر پی مو

مرحله اول : گرفتن خون از بیمار

در شروع جلسه ی پی آر پی و در ابتدای کار حدود ۳۵ الی ۸۰ سی سی خون از فرد مورد نظر گرفته و در کیت های مخصوص پی ار پی ریخته می شود. این کار درست شبیه انجام آزمایش خون های معمولی است.

مرحله ی دوم : استخراج ماده ی پی ار پی

کیت های حاوی خون در دستگاه سانتریفیوژ گذاشته می شود و با چرخش دستگاه و نیروی گریز از مرکز تولید شده توسط آن، اجزای خون از یکدیگر جدا می شوند و به این ترتیب ماده ی پی ار پی که همان پلاسمای غنی از پلاکت است از خون جدا می شود. برای آماده سازی پی آر پی جهت رفع مشکلات مو معمولا غلظت های خاصی مد نظر است که متخصصین در فرآوری ماده ی پی ار پی به این نکته توجه می کنند. غلظت پایین ماده ی پی ار اثر بخشی چندانی ندارد و غلط های فراتر از استاندارهای تعیین شده نیز ممکن است موجب مشکلاتی برای فولیکول های مو شود.

مراحل پی آر پی مو

مرحله ی سوم : تزریق به پوست سر

در این مرحله پلاسمای غنی از پلاکت توسط سوزن های ظریفی در نواحی مختلف و در عمق ۳ الی ۴ میلیمتری پوست سر تزریق می شود. به دلیل اینکه سوزن مورد استفاده بسیار ظریف و حجم تزریق ها نیز اندک است، به طور معمول تزریق پی آر پی در پوست سر درد خیلی شدیدی ندارد. با این حال گاهی اوقات برای آسودگی بیشتر بیماران ممکن است بی حسی موضعی قبل از تزریق ماده ی پی ار پی اعمال شود.

اتمام مراحل پی ار پی مو

پس از اتمام مراحل پی آر پی مو، فرد می تواند به خانه بازگردد و فعالیت های روزمره ی خود را از سر گیرد. در ساعات اولیه پس از تزریق عوارضی مانند قرمزی، درد خفیف و یا حساسیت به لمس موضعی طبیعی هستند که معمولا خود به خود پس از گذشت چند ساعت برطرف می شوند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم