مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت
  • 10 سپتامبر 2018
  • 3779 بازدید
  • بدون نظر

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت

کاشت مو فرآیندی می باشد که طی آن فولیکول های مو از بانک مو در پشت سر بیمار برداشته می شود و به جای خالی از مو پیوند زده می شود ، در طی کاشت مو فولیکول مو که بافتی زنده می باشد بعد از کاشت در ناحیه جدید به زمان جهت تطبیق یافتن با شرایط جدید نیاز خواهد داشت که این تطبیق یافتن و تکمیل چرخه رشد طی یک دوره چند ماهه انجام می پذیرد اما مدت زمان رویش مو بعد از کاشت چه میزان می باشد.

رویش مو بعد از کاشت

رویش مو بعد از کاشت مو در هر بیماری به رشد موهای وی و کیفیت موهای پیوند زده شده بستگی دارو و هر چه سیستم عصبی و گردش خون بیمار از سلامت بیشتری برخوردار باشد و سرعت انتقال مواد مغذی جهت رشد فولیکول ها بیشتر باشد رویش مجدد موهای کاشته شده با سرعت بیشتری انجام می پذیرد.

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت

موهای کاشته شده در هر بیماری با توجه به تکنیک به کار رفته در زمینه کاشت موی بیمار پس از گذشت حدود ۳ هفته از پیوند مو دچار ریزش خواهند شد و تا پایان ماه اول موها تقریبا به طور کامل دچار ریزش می شوند اما این مسئله نباید برای بیمار نگران کننده باشد زیرا موها بعد از وارد شدن به فاز استراحت پس از گذشت حدود ۳ ماه دوباره وارد فاز رشد دائمی خواهند شد و پس از طی چرخه طبیعی خود به رشدی طبیعی در هر ماه خواهند رسید و بعد از حدود ۶ ماه از کاشت قابل کوتاه کردن و رنگ کردن خواهند بود.

تکمیل دوره رویش مو بعد از کاشت مو

اگر چه تکمیل دوره رشد مو در هر بیماری پس از کاشت بسیار متفاوت می باشد اما اغلب بیماران در ماه ششم پس از کاشت موی طبیعی خود شاهد رویش کامل موهای خود می باشند و در این زمان پوست ناحیه اهدا کننده موها نیز انعطاف پذیری و حالت طبیعی خود تا قبل از برداشت موها را به دست خواهد آورد، پس از طی شش ماه از گذشت کاشت مو بیماران به موهایی با اندازه و ضخامت مورد نظر خود دست پیدا می کنند که این موها قابلیت کوتاه کردن و رنگ کردن خواهند داشت.

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت

اگر چه رویش مو بعد از کاشت مو به تکمیل دوره رشد مو بستگی دارد و طی چند دوره که معمولا ۶ ماه به طول خواهد انجامید زمان خواهد برد اما در این دوره بیماران می توانند با تقویت موهای خود با محلول های موضعی و انواع قرص های تقویت کننده و مکمل های غذایی و ویتامین ها و تغییر رژیم غذایی خود دوره رشد موها را کوتاه تر نمایند و بعد از تکمیل چرخه رشد موی خود شاهد رویش موی ضخیم و پرپشت باشند.

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت برای آقایان

آقایانی که اقدام به عمل کاشت مو می کنند بهتر است بدانند که روند رشد موی سر برای آنها به دلیل شرایط فیزیکی مقاومی که نسبت به خانم ها دارند و تداخل هورمونی کمتر زمان رویش موی کاشته شده سریعتر از خانم ها می باشد بطوری که بین یک بازه ۱ تا ۳ ماه می توانند شاهد رشد مجدد موی خود باشند، اما برای تسریع روند رشد مو بهتر است با شرایطی که پزشک معالج برای آنها تجویز می کنند پیش بروند تا به نتیجه لازم برسند، استفاده از پی آر پی، مزوتراپی یا لیزرتراپی را حتما با مشورت پزشک انجام دهید.

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت | رویش مو بعد از کاشت مو | دوره رویش مو

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت برای خانم ها

برای خانم های که کاشت یا ترمیم مو انجام داده اند، روند تکامل و رشد ریشه مو، به دلیل تغییرات هورمونی که آنها در طول ماه دارند، بسیار دشوار است. بهتر است قبل از هر کار ابتدای امر نسبت به دوران نقاهت بعد از کاشت مو با پزشک خود مشارره ای داشته باشند تا مدت زمان رویش مو به نحوه ای انجام شود که بهترین نتیجه ممکن حاصل شود، برای به نتیجه رسید هرچه سریعتر روند رشد مو معمولاً پزشکان تعداد جلسات بیشتری از پی آر پی، مزوتراپی و لیزرتراپی را برای خانم ها تجویز می کنند.

علت ریزش موی کاشته شده

دوره زمانی که گرافت موی روی پوست سر کاشته می شود بسیار طولانی نیست که موی کاشته شده میریزد و روند رشد مجدد آن از ریشه انجام می شود ، این سوال بسیاری از بیماران است که علت ریزش موی کاشته شده چیست ؟ پاسخ این شوال این است که موقعیت گرافت مو از ناحیه در سر به ناحیه دیگر با واکنش های روبرو میشود که برای ریشه مو ناخوشایند است و زمان میبرد تا به موقعیت جدید خود عادت کرده و روند رشد مو صورت گیرد، پس جای نگرانی نیست و این ریزش مو کاملاً طبیعی خواهد بود.

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت | رویش مو بعد از کاشت مو | دوره رویش مو

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم