مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

زمان استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو
  • 1 اکتبر 2018
  • 1926 بازدید
  • بدون نظر

زمان استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

افرادی که عمل کاشت مو را انجام می دهند به منظور افزایش درصد موفقیت موهای پیوند زده شده باید کلیه نکاتی مراقبتی لازم را رعایت کنند ، یکی از این موارد مراقبتی استفاده از ماینوکسیدیل می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، زمان استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کاشت مو

در یک عمل زیبایی کاشت مو ، فرد دارای بانک موی کافی در پشت سر ، کاندید مناسبی برای عمل کاشت مو خواهد بود ، لذا فولیکول هایی جهت پیوند در نواحی ریزش شده از پشت سر با جراحی و یا ابزار مخصوصی برداشته می شود ، پس از آماده سازی فولیکول ها ، با ایجاد شکاف های ریزش موها در جلوی سر کاشته می شوند ، بدین ترتیب حدود ۹ الی ۱۲ ماه در صورت موفقیت پیوند ، کلیه موهای پیوندی رشد طبیعی خواهند داشت که سبب افزایش تراکم ناحیه ریزش کرده خواهد شد .

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل یک محلول موضعی است که در داروخانه ها با غلظت ۲ % ( برای خانم ها )و ۵ % ( برای آقایان )عرضه می شود که از جمله داروهای تقویت کننده ی موها می باشد و توسط متخصصان پوست و مو تجویز می گردد تا روند سرعت موهای پیوندی افزایش یابد .

زمان استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

از آنجا که موهای پیوندی بعد از کاشت معمولا دچار ریزش می شوند و طی دو هفته در فاز خواب و استراحت قرار می گیرند و رشد آنها مجددا آغاز می گردد ، جهت تقویت موهای پیوندی در طی این دوران ، می توان از محلول ماینوکسیدیل با تجویز پزشک استفاده نمود زیرا این محلول عروق خونی رگ را باز تر می نماید و بدین وسیله جریان خون در پوست سر افزایش خواهد یافت و فولیکول های مو بهتر تغذیه شده و فرآیند رشد مو افزایش خواهد یافت .

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

عملکرد استفاده از ماینوکسیدیل در محل پیوند

استفاده از ماینوکسیدیل در محل پیوند به صورت روزانه و موضعی بستری را فراهم خواهد کرد تا گرافت های مو به بهترین صورت ممکن رشد کنند ، استفاده از محلول ماینوکسیدیل باید تا چند ماه بعد از کاشت مو ادامه داشته باشد تا اثری قابل توجه بر رویش مجدد پیاز مو ایجاد کند و بعد از قطع درمان موها دیگر دچار ریزش نخواهند شد و تراکم مناسب موها با رسیدن به مرحله ی رشد کامل ، ایجاد خواهد شد.

نحوه مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

نحوه مصرف ماینوکسیدیل به شکل روزانه و روزی دو بار و در هر بار به میزان ۱ سی سی به پوست محل کاشت موها مالیده می شود و حدود یک ساعت طول خواهد کشید تا توسط پوست سر جذب شود ، لذا در این مدت نباید پوست سر شسته و یا خیس شود تا محلول به طور کامل جذب گردد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم