مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده

ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده
  • 1 اکتبر 2018
  • 622 بازدید
  • بدون نظر

ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده

موهای کاشته شده در نواحی جلوی سر و یا صورت ( ریش ، سبیل ، مژه و ابرو ) پس از پیوند ، ممکن است ریزش کنند ، از این رو از محلول ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده استفاده می شود ، با ما در این مقاله همراه باشید تا اثرات ماینوکسیدیل مورد بررسی قرار گیرد .

عمل کاشت مو

هنگامی که فرد کاندید مناسب کاشت مو باشد ، موهایی همراه با فولیکول از ناحیه پشت سر ( مقاوم در برابر هورمون ریزش مو ) برداشته می شود و در نواحی ریزش کرده جلوی سر یا صورت کاشته می شود ، بدین ترتیب پس از چند ماه از موفقیت عمل کاشت مو ، شاهد افزایش تراکم موها در محل پیوند خواهیم بود.

ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده

ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده

ماینوکسیدیل یک داروی تقویتی است که به صورت محلول در داروخانه ها عرضه می شود و پس از عمل کاشت مو ، توسط پزشک معالج فرد تجویز می گردد .

محلول ماینوکسیدیل موضعی در غلظت ۲ % برای خانم ها و ۵ % برای آقایان تجویز می شود که بعد از عمل کاشت مو بدون نیاز به خیس کردن موها ، باید به صورت

روزانه به مقدار ۱ سی سی به پوست سر مالیده شود و یک ساعت در این حالت بماند تا کاملا در این مدت جذب پوست سر شده و تاثیرات خود را در تقویت موهای کاشته شده اعمال نماید .

ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده

زمان مصرف ماینوکسیدیل

پزشک متخصص زمان مصرف ماینوکسیدیل را دو هفته پس از کاشت موها تعیین می کند ، زیرا در این زمان ساقه ی موهای پیوندی ریزش خواهند کرد لذا جهت تقویت ریشه ی موهای کاشت شده جهت رشد مجدد، محلول ماینوکسیدیل بسیار موثر خواهد بود .

استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل سبب بازتر شدن عروق خونی می شود لذا جریان خون در پوست سر افزایش می یابد و با این کار در اثر تغذیه ی بهتر موهای پیوندی ؛ رشد مو نیز تسریع شده ، از این رو ضخامت و تراکم موهای پیوندی نیز افزایش خواهد یافت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم