مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

قرص جلوگیری از ریزش مو در زنان

قرص جلوگیری از ریزش مو
  • 15 اکتبر 2018
  • 1013 بازدید
  • بدون نظر

قرص جلوگیری از ریزش مو در زنان

ریزش مو عارضه ای است که زنان نیز در هر سن و سالی ممکن است برخی از انواع آن را تجربه کنند. برای رفع مشکل ریزش مو زنان روش های درمانی متنوعی متناسب با شرایط و وضعیت ریزش موی افراد مختلف وجود دارد. مصرف قرص جلوگیری از ریزش مو از نظر بسیاری از افراد راهکار ساده ای برای رفع عارضه ی ریزش مو است و به همین دلیل محصولات متنوعی با همین عنوان در بازار وجود دارد.

انواع قرص جلوگیری از ریزش مو برای زنان

همانگونه که دلایل بروز ریزش مو می توانند متفاوت باشند قرص هایی که برای جلوگیری از ریزش مو کاربرد دارند نیز متفاوت اند و به همین دلیل کسانی که سعی در رفع ریزش موی خود دارند بهتر است با مراجعه به پزشک و ریشه یابی علت ریزش مو از دارویی متناسب حال و وضعیت خود استفاده کنند. پزشکان متخصص پوست و مو ممکن است قرص های مختلفی برای جلوگیری از ریزش مو در زنان را تجویز نمایند.

قرص جلوگیری از ریزش مو

قرص های جلوگیری از ریزش موی هورمونی

در برخی موراد ممکن است پزشکان برای کنترل و رفع ریزش موی ناشی از اختلالات هورمونی در زنان قرص هایی مانند اسپیرونولاکتون که برای رفع مشکلات هورمونی کاربرد دارد و یا کنتراسپتیو که جز داروهای جلوگیری از بارداری محسوب می شود را تجویز نماید.

قرص جلوگیری از ریزش موی ارثی زنان

قرص فیناستراید دارویی موثر در ریزش موی ارثی در مردان است ولی اثرات درمانی این دارو برای ریزش موی ارثی زنان به طور قطعی اثبات نشده هر چند که در برخی موارد توانسته ریزش موی ارثی زنان را نیز کنترل کند. به هر حال به دلیل عوارض جانبی که برای زنان ایجاد می کند، اغلب پزشکان این قرص را برای زنان تجویز نمی کنند.
داروهای دیگری برای کنترل ریزش موی ارثی در زنان وجود دارد که مکانسیم ها آن ها به گونه ای است که سطح هورمونی دی هیدروتسوتسترون را پایین می آورند و یا باعث می شوند که فولیکول های موی سر هورمون های آندوژنی را که تاثیر مخرب روی آن ها دارند، جذب نکنند. در برخی مواقع نیز مصرف قرص های استروژنی و پروژسترونی برای زنانی که در سنین یائسگی چار ریزش موی ارثی می شوند، اثر بخش خواهد بود.

قرص جلوگیری از ریزش مو

تاثیر قرص های مکمل در رفع ریزش مو

قرص های مکملی که حاوی مواد مغذی مورد نیاز مو هستند می توانند موجب تقویت موها و کاهش ریزش آن ها شوند. امروزه محصولات مختلفی به عنوان قرص مکمل جلوگیری از ریزش مو در بازار وجود دارد. آکوفن، نورکرین، زینک پلاس و … نمونه ای از این دست مکمل ها هستند. جالب است بدانید گاهی اوقات مصرف قرص های آهن نیز در جلوگیری از ریزش موی زنان تاثیر زیادی خواهند داشت و این قرص ساده نیز یک قرص جلوگیری از ریزش مو برای زنان می تواند محسوب شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم