مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض قرص برای ضخیم شدن مو چیست ؟

قرص برای ضخیم شدن مو
  • 1 اکتبر 2018
  • 747 بازدید
  • بدون نظر

عوارض قرص برای ضخیم شدن مو چیست ؟

مو بافت حساس و شکننده ای است که در اثر عوامل مخرب متعددی دچار ریزش می شود و چنانچه به موقع نتوان عارضه ی ریزش مو را درمان نمود ، به نابودی کامل فولیکول مو منجر خواهد داشت ، در همین راستا در این مقاله ، عوارض قرص برای ضخیم شدن مو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

قرص برای ضخیم شدن مو

پزشک متخصص پوست و مو ، در افراد دچار ریزش مو جهت توقف ریزش مو و همچنین افزایش ضخامت و رشد موها ، قرص خوراکی فیناستراید را تجویز می کند ، مصرف این قرص در مردان مبتلا به طاسی الگوی مردانه تا ۹۰ درصد تاثیرات مثبتی دارد به طوری که دو سوم افرادی که این قرص را به طور صحیح مصرف می کنند ، علاوه بر توقف ریزش مو ، موهای آنها مجددا رشد کرده و از ضخامت مناسبی برخوردار خواهند شد.

قرص برای ضخیم شدن مو

میزان و مدت مصرف قرص فیناستراید

مصرف قرص فیناستراید به میزان یک عدد در روز همراه با غذا یا به تنهایی و به مدت حداقل یک سال باید باشد که اولین آثار دارو بعد از ۳ الی ۶ ماه نمایان خواهد شد.

از آنجا که هورمونی دی هیدروتستوسترون (DHT) از رسیدن مواد مغذی مورد نیاز فولیکول‌های مو جلوگیری می‌کند ، با مصرف فیناستراید از تولید این هورمون جلوگیری شده و بدین ترتیب از فولیکول‌های مو محافظت خواهد شد.
در واقع فیناستراید سطح DHT خون و پوست سر را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد و سبب توقف ریزش موها ، رشد مجدد موها و افزایش ضخامت موها خواهد شد.

قرص برای ضخیم شدن مو

عوارض قرص برای ضخیم شدن مو

کاهش قوای جنسی ، مشکلات انزال ، حساس شدن اطراف نوک سینه مردان از جمله عوارض قرص فیناستراید برای ضخیم شدن موها می باشد که در صورت عدم تمایل فرد برای مصرف قرص فیناستراید می توان از لوسیون روگین که دو بار در روز به پوست سر مالیده می شود ، استفاده کرد اما تاثیر آن کمتر از فیناستراید می باشد.

مصرف قرص فیناستراید در افراد مبتلا به بیماری های عفونت ، کبد ، سرطان پروستات ، مشکلات ادراری و همچنین در زنان باردار ممنوع می باشد.

قرض فیناستراید

فیناستراید قرصی بوده است که ابتدا در مردان جهت درمان بزرگی و خوش خیمی غده پروستات استفاده می شده است اما بعد به دنبال مصرف آن مردانی که ریزش مو داشته اند شاهد درمان ریزش موی خود بوده اند و به دنبال مصرف این قرص میزان دی هیدروتستوسترون بدن مردان کاهش پیدا می کند و ریزش مو متوقف می گردد. قرص برای ضخیم شدن مو | عوارض قرص برای ضخیم شدن مو | قرص ضخامت مو

فیناستراید بعد از کاشت مو

فیناستراید قرصی می باشد که متخصصین جهت کنترل و پیشگیری از ریزش مو در مردان مخصوصا موی سر که در برابر عواملی چون عوامل مخرب هورمونی مقاومت کمتری از خود نشان می دهد تجویز می نمایند و این قرص پس از کاشت مو نیز به دلیل ایجاد تعادل هورمونی در بدن توسط متخصصین باز تجویز می گردد.

اثر بخشی فیناستراید

بر اساس تحقیقات بالینی، داروی فیناستراید در ۹۰ درصد از مردان دچار ریزش موی آندروژنیک ، اثرات مثبتی دارد. این دارو بیشتر برای مردانی که دچار طاسی های خفیف و متوسط هستند، کارایی دارد. زمانی که مصرف قرص فیناستراید به صورت روزانه شروع شود، حدود ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است که نتایج مصرف دارو نمایان شوند؛ البته نتایج حاصله تا زمانی دوام می آورند که مصرف دارو ادامه پیدا کند و سطح دی هیدروتسوتسترون در بدن کنترل شده باشد. به طور معمول با قطع مصرف امکان برگشت ریزش مو پس از گذشت مدتی که اثرات دارو از بین رود، دور از انتظار نیست.

قرص برای ضخیم شدن مو | عوارض قرص برای ضخیم شدن مو | قرص ضخامت مو

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم