مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

فولیکول مو چیست ؟

فولیکول مو چیست
  • 3 نوامبر 2018
  • 998 بازدید
  • بدون نظر

فولیکول مو چیست ؟

همانطور که میدانید موها از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند به همین دلیل برای درمان مشکلات گوناگون مو باید به تقویت قسمت های مختلف آن پرداخت. فولیکول مو یکی از بخش های اصلی مو است به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به این سوال پاسخ دهیم که فولیکول مو چیست ؟ به علت اینکه امروزه بسیاری از افراد دچار ریزش مو و کچلی می شوند آشنایی با ساختار مو و روش هایی که برای تقویت آن وجود دارد باعث میشود تا بتوان بهتر به درمان ریزش موی فرق سر و جلوگیری از آن پرداخت.

فولیکول مو چیست

فولیکول مو چیست ؟

فولیکول مو یکی از قسمت های اصلی مو است که حتما بسیاری از افراد در مقاله های مختلف که در سایت های زیبایی منتشر میشود نام آن را شنیده باشند. معمولا افرادی که قصد دارند از روش های کاشت مو استفاده کنند بیشتر با آن روبرو خواهند شد. بهتر است بدانید فولیکول مو تاثیر زیادی در رشد مو ها دارد و هر گونه آسیب و مشکل برای ان باعث ریزش مو و کچلی و طاسی خواهد شد.

به طور کلی ساختار فولیکول ها شبیه به کیسه است و در لایه ی زیرین پوست قرار گرفته اند. فولیکول ها دقیقا قسمتی هستند که موها از آن رشد می کنند. رشد مو در فولیکول ها طبق چرخه ای هماهنگ انجام می شود که به آن چرخه ی رشد مو گفته میشود. چرخه ی رشد مو عمدتا سه مرحله دارد که به آن مراحل آناژن، کاتاژن و تلوژن گفته میشود که در هر کدام از مراحل رشد موها در وضعیت خاصی قرار میگرید.

روش های تقویت فولیکول مو

همانطور که اشاره کردیم موها از قسمت فولیکول ها شروع به رشد میکنند به همین دلیل برای افزایش رشد مو و افزایش ضخامت آن باید به تقویت فولیکول مو پرداخت. امروزه برای اینکار روش های زیادی به وجود آمده است که از میان آن ها میتوان به روش های پی ار پی و مزوتراپی اشاره کرد. استفاده از این روش ها باعث میشود تا موها در مدت زمانی بسیار کوتاه پرپشت و ضخیم تر شوند.

فولیکول مو چیست

فولیکول مو چیست

فولیکول مو در ریزش موی ارثی

ریزش موی ارثی باعث می شود تا فولیکول مو به دلیل حساسیت به هورمون ها ضعیف شود و توانایی تولید موهای ضخیم و بلند را نداشته باشند به همین دلیل افرادی که دچار ریزش موی ارثی می شوند باید از روش هایی مانند کاشت مو استفاده کنند که با استفاده از آن فولیکول ها سالم و قوی جایگزین فولیکول های ضعیف شوند تا مجددا شاهد رشد مو در قسمت های مختلف سر باشیم.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم