مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض ژل موی سر چیست ؟

عوارض ژل موی سر چیست
  • 31 اکتبر 2018
  • 2211 بازدید
  • بدون نظر

عوارض ژل موی سر چیست ؟

امروزه محصولات زیادی وجود دارد که بسیاری از افراد برای افزایش زیبایی موهای خود از آن استفاده می کنند. ژل های موی سر از محصولاتی هستند که طرفداران بسیاری دارند و معمولا بدون اینکه مردم از عوارض ژل موی سر از آن استفاده میکنند که همین باعث می شود با مشکلات مختلفی روبرو شوند که در برخی موارد علت دقیق ان را هم نخواهند دانست به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم تا به عوارض ژل موی سر و محصولات شیمیایی که برای تقویت مو استفاده می شود بپردازیم پس با ما همراه باشید.

عوارض ژل موی سر چیست

عوارض ژل موی سر

ژل های موی سر از رایج ترین محصولات شیمیایی هستند که بسیاری از افراد در طول روز از آن استفاده می کنند که میتوان تافت و چسب مو را هم جزئی از آن دانست چون اکثرا فرمولاسیون مشابهی دارند و فقط در ترکیبات آن برخی تفاوت ها وجود دارد به همین دلیل عوارض ژل موی سر که گفته می شود برای تمامی این محصولات وجود خواهد داشت و باید تا جایی که امکان دارد از ان استفاده نکرد.

عوارض ژل موی سر | معایب ژل موی سر | تاثیرات ژل مو در آقایان

استفاده از ژل های حالت دهنده ی مو در بلند مدت عوارض زیادی برای پیاز مو به دنبال خواهند داشت و حتی باعث حساسیت های پوستی برای سر خواهد شد. البته این عوارض در صورتی به وجود خواهند آمد که ژل ها با پوست سر هم در تماس باشند در غیر این صورت باعث ریزش مو نخواهند شد اما قطعا در بلند مدت باعث آسیب به ساقه ی مو خواهند شد و زیبایی مو ها را کاهش خواهد داد.

برای کاهش عوارض ژل موی سر باید چه کرد ؟

برای کاهش عوارض ژل موی سر تنها کاری که می توان انجام داد این است که کمتر از این محصولات استفاده کنید چون اگر بیش از حد از ژل ها استفاده نشود قطعا عوارض غیر قابل جبرانی نخواهند داشت. البته برای استفاده از ژل ها باید توجه داشته باشید که با کف سر به هیچ وجه تماس پیدا نکنند چون این کار می تواند باعث ریزش مو ، حساسیت های پوستی، شوره و عوارض این چنینی شود.

عوارض ژل موی سر چیست

جایگزین طبیعی ژل مو

برای اینکه دچار عوارض ژل موی سر نشوید می تواند از جایگزین های طبیعی آن استفاده کنید. روغن نارگیل یکی از بهترین جایگزین های ژل های شیمیایی خواهد بود که می توان با استفاده از آن شاهد افزایش شفافیت موها و حالت پذیری آن بود ضمن اینکه استفاده از این روغن مفید باعث افزایش رشد موها و ترمیم ساقه ی مو خواهد شد به همین دلیل پیشنهاد می شود آن را جایگزین ژل های شیمیایی کنید.

حالت دهنده طبیعی موی سر

بهترین نرم کننده و حالت دهنده موی سر، نرم کننده ای است که از مواد طبیعی تهیه شده است به همین دلیل برای تهیه ی نرم کننده ها پیشنهاد میکنیم که حتما ارگانیک بودن آن را بررسی کنید. هزینه ی این نوع نرم کننده ها معمولا بالاتر از سایر محصولات است اما قیمت آن در برابر مزایایی که خواهد داشت قابل چشم پوشی است.

عوارض ژل موی سر | معایب ژل موی سر | تاثیرات ژل مو در آقایان

اهمیت خشک کردن و حالت دادن مو

بسیاری از افراد تصور می کنند روش خشک کردن و حالت دادن مو پس از استحمام هیچ اهمیتی ندارد به همین دلیل برای این کار از روش های غیر اصولی استفاده میکنند که همین باعث می شود موهایشان دچار مشکلات مختلف شود. متاسفانه یکی از کارهای غلطی که انجام می شود این است که موها پس از استحمام زمانی که خیس است شانه زده می شود که باعث کشیدگی موها و آسیب دیدن آنها می شود.

بهتر است بدانید خشک کردن یا حالت دادن مو در صورتی که به صورت صحیح انجام نشود در مواردی باعث ریزش مو هم خواهد شد چون فشاری که به ریشه ی مو وارد خواهد شد باعث تضعیف فولیکول ها می شود.

عوارض ژل موی سر | معایب ژل موی سر | تاثیرات ژل مو در آقایان

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم