مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض درمان آلوپسی با طب سنتی

عوارض درمان آلوپسی با طب سنتی
  • 7 اکتبر 2018
  • 607 بازدید
  • بدون نظر

عوارض درمان آلوپسی با طب سنتی

با شروع به ریزش کردن موی نواحی مختلف بدن مخصوصا ناحیه ی سر ، فرد دچار اضطراب و نگرانی شدیدی می شود ، زیرا مو در زیبایی انسان و اعتماد به نفس او نقش بسزایی دارد ، روش های مختلفی جهت درمان عارضه ی ریزش مو یا آلوپسی وجود دارد ، در همین راستا در این مقاله ، عوارض درمان آلوپسی با طب سنتی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

تعریف طب سنتی از آلوپسی

آلوپسی، ریزش ناگهانی قسمتی از موی سر ، صورت یا ابرو را گفته می شود که از نظر طب سنتی مولیسک یا مولیسم یا دارالثعلب نام دارد. از نظر طب سنتی ، میکروب ، کثافات و هجوم ویروس هایی که وارد پوست شده و زیر پوست ، پیاز مو را نابود می سازد و همچنین آلوپسی در اثر ضعف تغذیه ی مواد مورد احتیاج مو ، ایجاد می گردد که در این میان مشکلات عصبی به پیشرفت بیماری کمک می کند اما علت واقعی که باعث ریزش مو می شود مشخص نیست.

عوارض درمان آلوپسی با طب سنتی

در عارضه ی آلوپسی قسمتی از سر یا صورت بدون مو می شود و حالت طاسی پیدا می کند که چنانچه ریزش مو به تاخیر افتد ممکن است پیشرفت کند و کل سر و صورت را فرا می گیرد .

درمان آلوپسی با طب سنتی

در درمان آلوپسی به کمک طب سنتی به طبع و مزاج فرد توجه می شود سپس با استفاده از مواد طبیعی و داروهای گیاهی باخاصیت و موثری نظیر ؛ سیر ، روغن زیتون ، استوخدوس و … که به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند ، به درمان آلوپسی پرداخته می شود.

عوارض درمان آلوپسی با طب سنتی

عوارض درمان آلوپسی با طب سنتی

درمان آلوپسی با طب سنتی اگر توسط متخصص این طب انجام شود ، عارضه ی جانبی خاصی ایجاد نخواهد کرد اما استفاده از مواد و روش های درمانی غیراصولی که توسط افراد نا آگاه و غیر متخصص طب سنتی انجام می شود ، سبب خواهد شد که فرد دچار آسیب و خطرات جدی پوست و مو گردد به گونه ای که ممکن ریزش موی فرد افزایش یابد ، لذا تنها باید به مراکز معتبر و تخصصی طب سنتی مراجعه شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم