مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض تقویت موی سر به روش سنتی

عوارض تقویت موی سر به روش سنتی
  • 7 آگوست 2018
  • 527 بازدید
  • بدون نظر

عوارض تقویت موی سر به روش سنتی

اگر خواهان موهایی پرپشت و بلند هستید، باید همواره موهای خود را تقویت کنید، زیرا بافت بسیار حساس مو در اثر عوامل مختلفی دچار آسیب و ریزش می گردد. به گونه ای که بازیابی موها دربرخی موارد امکان پذیر نبوده و فرد به طاسی ناحیه ای یا کامل دچار می گردد، کم پشتی موها در اثر عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو نظیر اختلالات هورمونی و یا زمینه ژنتیکی و غیره رخ می دهد لذا اگر ریشه ی مو قوی و مستحکم باشد در برابر عوامل تخریب کننده ، مقاومت نشان می دهد و کمتر دچار آسیب خواهد شد. در راستای تقویت صحیح اصولی موها، در این مقاله عوارض تقویت موی سر به روش سنتی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عوارض تقویت موی سر به روش سنتی

تقویت مو به روش سنتی

در رابطه با عوارض تقویت سنتی مو می توان عنوان نمود که از گذشته تا به امروز مواد گیاهی نظیر ؛ سیر ، حنا ، بابونه ، چای ، کتیرا ، مورد و … جهت تقویت موها استفاده می شود ، اما به واقع این مواد گیاهی تاثیری در تقویت ریشه ای موها ندارند زیرا به عنوان مثال ؛ حنا تنها موجب رنگ شدن ساقه ی موها می گردد و یا کتیرا که تنها موجب نرمی و لطافت مو می شود و تاثیری در تقویت ریشه ی موها و رشد آنها ندارد و این باورهای نادرستی است که شکل گرفته است .

عوارض تقویت موی سر به روش سنتی

عوارض تقویت موی سر به روش سنتی

تقویت سنتی موها با استفاده از ماسکها و مواد گیاهی بدلیل عدم سازگاری مواد به کار رفته بانوع پوست و جنس موها درافراد مختلف موجب عوارضی نظیر:

  • التهاب
  • حساسیت آلرژیک
  • سوزش پوست
  • بر هم خوردن تعادل PH پوست
  • رنگ گرفتن پوست سر و موها
  • سوختن ساقه ی موها
  • موخره گرفتن موها

تقویت ریشه ی موها باید با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو، پس از بررسی وضعیت و شرایط پوست و موی فرد با تجویز سرم ها و ماسک های مناسب انجام شود.

عوارض تقویت موی سر به روش سنتی

جهت تقویت موثر واصولی فولیکول موها، ریشه یابی عامل ایجادکننده ریزش مو ،بسیار مهم می باشد.

زیرا تا عامل ایجاد کننده ی تخریب فولیکول های مو برطرف نگردد، نمی توان موها را بطور دائم محافظت کرد و به تقویت فولیکول های مو پرداخت.

از این رو هنگامی که مو دچار تنش شده و شروع به ریزش می کنند، باید به موقع به درمان عارضه ی ریزش موها پرداخته شود.

تقویت موی سر به روش سنتی، تنها مسکنی برای موهای دچار عارضه دیده خواهد بود و تاثیر چندانی در تقویت ریشه ای موها نخواهد داشت،لذا باید تقویت موها به صورت اساسی با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو انجام شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم