مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عوارض ترمیم مو با گیاهان دارویی و طب سنتی

عوارض ترمیم مو
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۷
  • 163 بازدید
  • بدون نظر

عوارض ترمیم مو با گیاهان دارویی و طب سنتی

در طب سنتی ایرانی، چینی، هندی و سایر کشورهای دنیا برای ترمیم مو با استفاده از گیاهان دارویی و مواد طبیعی دستورالعمل های مختلفی وجود دارد. هر چند که عوارض ترمیم مو با گیاهان دارویی و طب سنتی در مقایسه با روش های شیمیایی ترمیم مو نظیر کراتینه کردن مو با مواد شیمیایی بسیار کم تر است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارند؛ اما به هر حال گیاهان دارویی و روش های سنتی هم به نوبه ی خود گاهی اوقات ممکن موجب بروز مشکلاتی گردند.

آلرژی از مهم ترین عوارض ترمیم مو با گیاهان دارویی

اصلی ترین و رایج ترین عارضه ای که ترمیم مو با گیاهان دارویی و روش های طب سنتی می تواند داشته باشد، واکنش های آلرژیک در افراد است. بنابراین قبل از اینکه هر گونه گیاه دارویی برای ترمیم مو استفاده نمایید بهتر است تست آلرژی انجام دهید . برای این کار کافی است مقداری از گیاه دارویی مورد نظر را به قسمت داخلی مچ دست خود بمالید و ۲۴ ساعت صبر کنید، چنانچه در طول این مدت تحریک خاصی ایجاد نشد، به نظر می رسد که گیاه مورد نظر از لحاظ ایجاد آلرژی برای شما ایمن محسوب می شود. چنانچه بدن شما به گیاه یا ماده ی مورد استفاده در طب سنتی آلرژی داشته باشد ممکن است مواردی نظیر راش، خارش، قرمزی و التهاب در پوست سر و یا سردرد و سرگیجه به سراغتان بیاید.

عوارض ترمیم مو

عوارض ترمیم مو با گیاهان دارویی

به طور کلی با وجود اینکه دستورات مختلفی در طب سنتی برای ترمیم موها وجود دارد اما هنوز مطالعات و تحقیقات کافی درمورد عوارض ترمیم مو با گیاهان دارویی انجام نشده است. همچنین در بسیاری از متون طب سنتی به خواص گیاهان اشاره شده ولی دوز و طول دوره ی مصرف تعیین نشده و به همین دلیل ممکن است افراد دچار اشتباهاتی در مورد شیوه ی استفاده از این مواد شوند و به جای اینکه موهای خود را تقویت نمایند، موجب بروز صدماتی به پوست و موی خود شوند. ترمیم موی گیاهی عوارض جانبی بالقوه ای دارد که عبارتند از: نازک شدن مو، افزایش ریزش مو، پوست سر خشک، قرمزی و سوزش پوست سر . برای اینکه دچار چنین مشکلات و عوارض ناخواسته ای نگردید بهتر است به متخصصین این طب مراجعه کنید و از طریق روش های اصولی و درست اقدام کنید.

عوارض ترمیم مو

هشدار به زنان باردار و شیرده

زنان باردار و شیرده نیز نبایستی به صورت خودسرانه اقدام به مصرف گیاهان دارویی نمایند. چراکه برخی از گیاهان برای این دسته از زنان و نوزادانشان می تواند خطرات جدی داشته باشد. بنابراین آن ها قبل از مصرف هرگونه گیاه دارویی یا به کار بردن روش های سنتی ترمیم مو بایستی با پزشک خود و همچنین یک متخصص طب سنتی مشورت نمایند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

عوارض ترمیم مو با گیاهان دارویی و طب سنتی
5 (100%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم