مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت طاسی سر مردان چیست ؟

علت طاسی سر مردان چیست
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۷
  • 359 بازدید
  • بدون نظر

علت طاسی سر مردان چیست ؟

طاسی به فرآیندی گفته می شود که در آن یک یا چند عامل مخرب مو ، سبب از بین رفتن ریشه یا همان فولیکول موها می گردد یعنی علاوه بر ساقه ی مو ، ریشه ی مو نی از بین می رود ، معمولا عارضه ی طاسی با نازک و شکننده شدن موها شروع و کم کم باعث عقب نشینی خط رویش موها و گسترش طاسی در فرد خواهد شد که جهت جلوگیری از گسترش طاسی باید به موقع به درمان این عارضه اقدام نمود و در این مقاله بررسی خواهیم کرد که علت طاسی سر مردان چیست ؟

علت طاسی سر مردان چیست

علت طاسی سر مردان چیست ؟

طاسی سر در مردان می تواند به دلایل متعددی ایجاد گردد که در این میان زمینه ی ارثی یا ژنتیکی و اختلالات هورمونی شایع ترین دلیل ریزش مو در مردان و ایجاد طاسی در آنها می باشد ، همچنین ریزش موی سکه ای که در اثر بیماری خودایمنی بدن حاصل می شود ، ریزش موی کل بدن که آلوپسی یونیورسال نام دارد ، تغذیه ی ناسالم ، رژیم گرفتن های سریع و غیراصولی ، مصرف برخی داروها ، و بروز برخی بیمارها و … از دیگر دلایل ریزش مو در مردان و طاسی در آنها می باشد.

درمان طاسی سر

درمان طاسی باید توسط پزشک متخصص با تشخیص علت دقیق طاسی با داروها و روش های استاندارد و متناسب با جنس موها صورت پذیرد، در این میان با توجه به نوع طاسی فرد ، پزشک ممکن است از هر یک از درمان هایی نظیر ؛ داروهای خوراکی ، پماد و محلول های موضعی و یا آمپول های تزریقی استفاده نماید .

علت طاسی سر مردان چیست

درمان های کلینیکی موثر در درمان طاسی

لیزرتراپی ، مزوتراپی ، تزریق PRP و کاشت مو از جمله درمان هایی هستند که در صورت عدم پاسخ گویی درمان های اولیه ی طاسی در مراحل بعد مورد توجه قرار می گیرند ، درمان های کلینیکی نسبت به روش های اولیه درمان طاسی گران تر بوده و لازم است فرد شرایط انجام چنین درمان هایی را داشته باشد ، در هر صورت ، کاشت مو آخرین راه درمان طاسی در مردان خواهد بود .

هزینه ی درمان طاسی مردان با توجه به شدت و وسعت طاسی ، عامل ایجاد کننده طاسی ، دستمزد پزشک متخصص و روش درمان انتخابی ، تعیین می گردد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

علت طاسی سر مردان چیست ؟
5 (100%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم