مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش یکباره موی سر چیست

علت ریزش یکباره موی سر چیست
  • 8 سپتامبر 2018
  • 1027 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش یکباره موی سر چیست

تاثیر موی سر در زیبایی و حس اعتماد به نفس انسان باعث شده است که همواره تغییرات موهای این ناحیه مورد توجه قرار گیرد، مخصوصا هنگامی که ریزش موها به شدت افزایش می یابد ، از همین رو در این مقاله ، علت ریزش یکباره موی سر مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عارضه ی ریزش مو سر

به طور میانگین در زنان و مردان ، روزانه ۵۰ الی ۱۵۰ عدد تار مو ریزش می کند ، این بدین معنی است که ساقه ی مو از ریشه جدا شده و می افتد ولی ریشه ی مو همچنان زنده بوده و پس از مدتی از فاز استراحت خارج شده و شروع به رشد خواهد کرد ، این چرخه در مورد کلیه موهای سر تکرار می شود ، یعنی برخی موها در فاز رویشی هستند و همزمان برخی موها در فاز استراحت قرار دارند.
چنانچه ریزش مو از حد معمول به طور متوالی افزایش یابد و کم پشت شدن موها مشهود گردد ، عارضه ی ریزش مو رخ می دهد.

علت ریزش یکباره موی سر چیست

علت ریزش یکباره موی سر

در مردان و زنان عواملی مانند ؛ اختلالات هورمونی ( مشکلات تیروئید ، تخمدان پلی کیستیک ) ، ژنتیک ، برخی بیماری های خاص ، شیمی درمانی ، زایمان ، استرس و فشارهای عصبی مدت دار ، رژیم های سخت و سریع ، انجام جراحی ، بیهوشی های طولانی مدت ، ایجاد زخم ، مصرف برخی داروها و … سبب ریزش یکباره موی سر خواهد شد.

علت ریزش یکباره موی سر چیست

درمان ریزش یکباره موی سر

به منظور درمان ریزش یکباره موی سر به دلیل متعدد بودن عوامل ایجاد کننده این عارضه ، باید فرد به پزشک متخصص پوست و  کاشت مو مراجعه نماید تا پزشک متخصص با بررسی وضعیت ریزش مو در فرد و انجام آزمایش های لازم ، با تشخیص دقیق علت ایجاد کننده ی ریزش مو ، درمان موثر را تجویز نیز کند .
چنانچه بدون تشخیص علت ایجاد کننده ی ریزش مو ، به درمان عارضه ی ریزش مو اقدام شود ، به دلیل عدم درمان اصولی و ریشه ای مشکل ، مجددا شاهد برگشت مشکل ریزش موها خواهیم بود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم