مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش مو پس از زایمان چیست ؟

علت ریزش مو پس از زایمان
  • 5 نوامبر 2018
  • 696 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش مو پس از زایمان چیست ؟

معمولا بسیاری از خانم ها در دوران بارداری یا پس از آن شاهد مشکلاتی خواهند بود که علت دقیق آن را نمیدانند به همین دلیل دچار استرس و مشکلات روحی می شوند در حالی که در اکثر اوقات مشکلاتی که در این دوران به وجود می آید کاملا طبیعی است و به راحتی از بین میرود بنابراین لازم است مادران حتما با بیماری ها و مشکلات رایجی که در این دوران به وجود می آید آشنایی کافی داشته باشند. ریزش مو پس از زایمان از مواردی است که بسیاری از خانم ها شاهد آن خواهند بود به همین دلیل در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

علت ریزش مو پس از زایمان

ریزش مو پس از زایمان از مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها شاهد آن خواهند بود به همین دلیل بهتر است حتما از علت این مشکل اطلاع داشته باشند تا دچار مشکلات روحی نشوند. به طور کلی قبل از هر چیز بهتر است این موضوع را بدانید که در دوران بارداری به علت افزایش سطح استروژن که جزء هورمون های زنانه به حساب می آید ریزش موی طبیعی در سر تا حد زیادی افرایش پیدا میکند.

علت ریزش مو پس از زایمان

به همین دلیل بسیاری از افراد در طول دوران بارداری شاهد افزایش تراکم موهای خود خواهند بود که این موضوع برای خانم ها بسیار خوشحال کننده است. اما مشکل دقیقا از جایی آغاز میشود که بعد از زایمان سطح استروژن به مقدار طبیعی خود باز میگردد و موهایی که تا کنون باید به صورت طبیعی و تدریجی دچار ریزش میشدند به یکباره میریزند که فرد در این مواقع تصور میکند در حال کچل شدن است.

مدت زمان ریزش مو بعد از بارداری

ریزش مو پس از زایمان معمولا تا ۳ ماه وجود خواهد داشت و میتوان گفت در این مدت افرادی که ریزش مو نه چندان شدید را تجربه میکنند میتوانند این اطمینان را داشته باشند که دچار کچلی و طاسی نخواهند داشت. برای کاهش مدت ریزش مو باید به وضعیت روحی خود توجه داشته باشید چون استرس و اضطراب باعث میشود تا ماه ها شاهد ریزش شدید موها باشید.

تاثیرات دوران بارداری بر وضعیت مو

علت ریزش مو پس از زایمان

درمان ریزش مو پس از زایمان

ریزش مو پس از زایمان کاملا طبیعی است و باعث کچلی و کم پشت شدن موها نخواهد شد اما قطعا با تقویت موها میتوانید ریزش مو ها را مقداری کاهش دهید و شاهد موهایی پرپشت و زیبا تر باشید به همین دلیل توصیه میشود تا جایی که امکان دارد به وضعیت تغذیه خود اهمیت بیشتری دهید و از داروهای گیاهی برای تقویت موهایتان استفاده نمایید.

علت ریزش مو پس از زایمان

البته باید توجه داشته باشید که در برخی موارد ریزش موی شدید بعد از زایمان ممکن است به علل دیگری رخ داده باشد که باید حتما برای بررسی و درمان آن به پزشک مراجعه کرد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم