مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش مو در کودکان چیست ؟

علت ریزش مو در کودکان
  • ۷ آبان ۱۳۹۷
  • 120 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش مو در کودکان چیست ؟

والدین همواره مراقبت فرزندان خود هستند، اما در برهه ای از زمان متوجه می شوند که موهای فرزندشان دچار ریزش شده است و حتی در برخی از نواحی پوست سر آنها معلوم است. در اینجا اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود این است که علت ریزش مو در کودکان چیست؟ و چگونه میتوان آن را درمان کرد. در این راستا باید بگوییم که مراجعه به پزشک بهترین راهی است که میتوانید در پیش بگیرید. از طریق آزمایشات و بررسی ها و پرسش هایی که پزشک مطرح می کند به راحتی می تواند علت ریزش مو را تشخیص دهد و راه های درمانی مناسبی را نیز پیشنهاد دهد.

علت ریزش مو در کودکان

علت ریزش مو در کودکان چیست؟

مسلما پیدا کردن علت ریزش مو در جوانان و کودکان در بدست آوردن یک نتیجه مطلوب تاثیر زیادی خواهد داشت از همین رو در این قسمت در نظر داریم برخی از دلایلی که باعث ریزش مو در کودکان می شود را معرفی کنیم از جمله عفونت های قارچی که بر روی پوست سر کودک نمود پیدا می کند و اغلب در کودکانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند رخ می دهد. اینکه کودک به چه نوع قارچی مبتلا شده در التهاب و عفونت و پوسته ریزی نیز موثر خواهد بود. سندروم آناژن یکی دیگر از دلایل ریزش مو است که اغلب در کودکان ۶ ماه تا ۶ سال رخ می دهد و در اکثر موارد مشاهده می شود که موها به صورت دسته ای کنده می شوند.

علت ریزش مو در کودکان

آیا استرس میتواند علت ریزش مو در کودکان باشد؟

استرس یکی از شایع ترین دلایل ریزش مو چه در کودکان و چه در بزرگسالان می باشد و افراد بسیاری به این دلیل موهای خود را از دست داده اند. برای اینکه بدانید استرس علت ریزش مو در کودکان می باشد می تواند با نگاه کردن به موهایش در صورتی که موها تکه تکه و یا شکسته شده باشد به این مسئله پی ببرید. شاید با خود بگویید که دلیلی برای استرس کودکان وجود ندارد اما باید بدانید که استرس هایی نظیر طلاق والدین، از دست دادن والدین و یا مادربزرگ و پدربزرگ و همچنین به دنیا آمدن خواهر و برادر دیگر به کودک وارد می شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

علت ریزش مو در کودکان چیست ؟
4 (80%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم