مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش موی بچه ها چیست ؟

ریزش موی بچه ها
  • 5 نوامبر 2018
  • 1581 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش موی بچه ها چیست ؟

ریزش مو از بیماری هایی است که به هیچ وجه سن و سال نمی شناسد و بر خلاف تصوری که بسیاری از افراد دارند به هیچ وجه فقط در سنین میان سالی به وجود نخواهد آمد. متاسفانه بسیاری از افراد تصور میکنند ریزش مو فقط در سنین بالا به وجود خواهد آمد به همین دلیل با مشاهده ی این مشکل در سنین پایین به شدت دچار نگرانی می شوند این در حالی است که ریزش موی بچه ها هم مشکل نسبتا شایعی است و ممکن است برای بسیاری از کودکان به وجود آید به همین دلیل نباید با مشاهده ی آن دچار تعجب شد.

ریزش موی بچه ها به علت بیماری قارچی

ریزش موی بچه ها میتواند علل مختلفی داشته باشد و به علت اینکه در اکثر مواقع ریزش موهای مختلف در کودکان علائم مشابه خواهد داشت نمیتوان به راحتی به علت آن پی برد و بهتر است برای بررسی علت دقیق ریزش مو به متخصصان زیبایی مراجعه کرد اما به طور کلی یکی از علت های اصلی ریزش مو در کودکان بیماری های قارچی است که نسبتا شیوع بالایی در بین کودکان دارد.

ریزش موی بچه ها

بیماری های قارچی نه تنها باعث ریزش مو در سر خواهند شد بلکه باعث ریزش موی ابرو، مژه و قسمت های دیگر بدن هم خواهند شد به همین دلیل ممکن است در برخی موارد با بیماری هایی مانند بیماری آلوپسی اشتباه گرفته شود. برای درمان این بیماری از دارو و شامپوهای ضد قارچ استفاده میشود که معمولا باید چند بار در هفته از آن استفاده کرد تا شاهد نتایج مطلوب بود.

سندروم آناژن و ریزش موی بچه ها

ریزش موی بچه ها ممکن است در برخی موارد به علت سندروم آناژن به وجود آید اما به طور کلی درصد بسیار کمی از کودکان به این بیماری مبتلا می شوند و احتمال بروز آن بسیار کم است.

ریزش موی بچه ها

بهتر است بدانید این بیماری بیشتر در کودکانی که موهای روشن دارند به وجود می آید و به این صورت است که موها به صورت دسته ای کنده می شوند. خوشبختانه درمان این بیماری کار چندان سختی نیست و معمولا می توان با مراجعه به پزشک بعد از مدت زمانی کوتاه شاهد رفع کامل آن بود.

ریزش مو به علت اختلال تیروئید

اختلال تیروئید هم باعث ریزش موی بچه ها خواهد شد که در این موارد میتوان با انجام یک آزمایش خون ساده از این نوع ریزش مو اطلاع پیدا کرد. برای درمان این نوع ریزش مو از داروهای خوراکی استفاده می شود و معمولا بعد از مدتی کوتاه ریزش مو برطرف خواهد شد. باید توجه داشته باشید که درمان اختلال تیروئید بسیار ضرورت دارد چون باعث بروز مشکلات دیگر برای کودک خواهد شد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم