مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش موی بدن در آقایان

علت ریزش موی بدن
  • 12 سپتامبر 2018
  • 1507 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش موی بدن در آقایان

همانگونه که آقایان در نواحی سر و صورت خود ممکن است دچار ریزش مو شوند به همان صورت این احتمال وجود دارد که ریزش مو در سرتاسر و بخشی از نواحی بدن آنها ایجاد گردد که این مسئله باعث نگرانی آنها خواهد شد اما علت ریزش موی بدن در آقایان چیست ؟ در همین زمینه برای شما مطلبی را آماده کرده ایم :

ریزش موی بدن

ریزش موی بدن خطرناک نیست و همین طور عارضه شایعی بین خانم ها و آقایان نمی باشد و اگر نواحی از بدن آنها دچار ریزش گردد و رشدی نداشته باشد این مسئله باعث خواهد شد که آنها در مورد علت به وجود آمدن این مشکل بسیار نگران باشند. اما این شرایط از دست دادن موی بدن برای بسیاری دیگر خوشایند خواهد بود بطوری که دیگر نیازی به اصلاح مو های زائد بدن نیست، اگر با مراجعه به پزشک این ریزش مو یک بیماری قارچی بود که از ریزش موی بدن آغاز و به دیگر نواحی مانند صورت و سر برسد بسیار خطرناک است، چرا که زیبایی ظاهری شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

ریزش موی بدن در کدام نواحی ایجاد می شود ؟

ریزش موی بدن که گاهی به طور سراسری و گاهی به طور تکه ای ظاهر می گردد اغلب در نواحی شکم، ساق پا و نواحی سینه در مردان ایجاد می شود. بیشتر کسانی که به مشکل ریزش موی بدن دچار می شوند غالباً در نواحی سینه و شکن بوده که رشد بیش از حد هم سبب ریزش خواهد شد.

علت ریزش موی بدن

علت ریزش موی بدن

ریزش موی بدن گاهی همزمان به ریزش موی سر و گاهی بدون اینکه ریزشی در موی سر ایجاد گردد پدیدار می گردد که از علل شایع آن نقص سیستم ایمنی بدن، عدم گردش خون مناسب در بدن، بالا رفتن سن، مصرف دارو و بیماری، استرس و اختلال هورمونی در بدن می باشند. همه این مشکلات برای افرادی اتفاقی نخواهد بود و همین طور روش های پیشگیری و درمانی نیز دارد.

درمان ریزش موی شدید بدن

ریزش موی بدن اگر چه مسئله ای نمی باشد که تاثیر در زیبایی فرد داشته باشد اما ریزش ناگهانی موی بدن همواره از وجود مشکلی در سیستم بدن خبر خواهد داد که با شناسایی این علت می توان از بروز ریزش مو در سر نیز جلوگیری نمود و افرادی که دچار این مشکل شده اند در صورت تمایل می توانند بعد از شناخت علت ریزش موی بدن خود از محلول ماینوکسیدیل و یا قرص فیناستراید استفاده نمایند.

علت ریزش موی بدن

پیشگیری از ریزش موی بدن

استفاده کردن از یک رژیم متعادل ، عدم مصرف دخانیات، عدم مصرف الکل و کنترل استرس شرایطی را که موجب ایجاد ریزش مو در بدن می شود را کنترل می نماید و مصرف غذاهای سالم و کم کالری و مصرف موادی غذایی که خواص زیادی در تامین مواد ضروری بدن جهت حفظ سلامت پوست و کاشت مو دارند بهترین شیوه جهت مبتلا نشدن به ریزش مو چه در نواحی بدن و چه ناحیه سر و صورت آقایان می باشد.

در درمان ریزش موی بدن درمان های کاربردی زیادی وجود دارد که این درمان ها باعث ایجاد تحریک در فولیکول های مو برای رشد خواهند شد اما این درمان ها باید فقط زمانی که توسط پزشک تجویز شده اند مورد استفاده آقایان قرار بگیرند.

علت ریزش موی بدن | درمان ریزش موی بدن | پیشگیری از ریزش موی بدن

علت ریزش موی بدن در آقایان

آقایان بیشتر از خانم ها با مشکل ریزش موی بدن مواجه می شوند و اغلب آنها درباره علت این نوع ریزش مو سوالات یسیاری دارند که علت اصلی را پیدا کرده و به فکر درمان باشند، شیوع ریزش موی یدن بیشتر از ساق پا رخ می دهد و اکثر پزشکان ذلیل آن را نظافت فردی می بینند و راه درمان، نمونه برداری و تجویز دارو یاد شده است.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم