مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش موهای پشت سر چیست ؟

علت ریزش موهای پشت سر
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۷
  • 337 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش موهای پشت سر چیست ؟

شایع ترین انواع ریزش مو که در اثر ریزش موی ارثی ایجاد می شوند معمولا نواحی جلو و مرکز سر را درگیر می کنند و موهای پشت سر در جای خود باقی می مانند و حتی به عنوان بانک مویی مطمئن جهت کاشت مو استفاده می شوند. اما به هر حال در برخی افراد ممکن است ریزش موهای پشت سر ایجاد شود. در این مطلب به علت ریزش موهای پشت سر می پردازیم.

علت ریزش موهای پشت سر

در بیشتر مواردی که ریزش مو در ناحیه ی پشت سر اتفاق می افتد، با بررسی نوع یزش موی ایجاد شده علت آن آلوپسی آره آتا یا به عبارتی ریزش موی سکه ای تشخیص داده می شود. این نوع آلوپسی در قسمت های مختلف بدن و حتی کل بدن ممکن است رخ دهد ولی در موی سر و صورت شایع تر است.

علت ریزش موهای پشت سر

علل و روش های درمان آلوپسی آره آتا

علت واقعی این عارضه هنوز خیلی دقیق مشخص نشده است ولی طبق تحقیقات انجام شده می تواند به اختلالات سیستم ایمنی بدن مربوط باشد که به فولیکول های مو حکله می کنند و موجب ریزش مو می شوند. بروز این عارضه تا حدودی به سابقه خانوادگی افراد بر می گردد.

به طور معمول هنگام بروز ریزش موی سکه ای، موهای ریخته شده پس از مدت زمانی دوباره رشد می کنند و به این ترتیب در اکثر موارد نیازی به کاشت مو نیست. پزشکان می توانند با تجویز یک سری داروها از شدت یافتن ریزش مو جلوگیری کنند و روند بهبودی را سرعت بخشند.

علت ریزش موهای پشت سر

علت ریزش موهای پشت سر

روش های درمانی ریزش موهای پشت سر

به جز آلوپسی آره آتا ، ریزش موی پشت سر ممکن است در اثر مشکلاتی که باعث صدمه به پوست پشت سر می شوند، مانند عفونت های قارچی،آکنه شدید، سوختگی، جراحت و … و یا کشیدگی موها با برخی از استایل های مو ایجاد شود.

هنگامی که به نظر رسد ریزش مو های پشت سر مربوط به موارد گفته شده است، ابتدا بایستی علت یا علت های اصلی به طور دقیق مشخص شود و سپس با کنترل آن ها به رفع ریزش مو بپردازیم. ریزش موی ایجاد شده ممکن است موقتی باشد و با یک سری اقدامات نظیر تقویت موها، استفاده از روش هایی نظیر لیزر تراپی و … موها به داشتن رشد بهتر و سریع تر تشویق شوند؛ اما چنانچه موهای ریخته شده قادر به رشد مجدد نباشند، کاشت مو می تواند گزینه ی مناسب تری برای رفع ریزش مو و طاسی به شمار آید. البته به شرطی که فرد مورد نظر کاندید مناسبی جهت کاشت مو باشد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

علت ریزش موهای پشت سر چیست ؟
4 (80%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم