مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش موضعی ریش چیست ؟

علت ریزش موضعی ریش چیست
  • 20 اکتبر 2018
  • 1472 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش موضعی ریش چیست ؟

ریزش مو ممکن است در هر نقطه ای از بدن اتفاق بیفتد. ریزش موی سر بسیار شایع است و بسیاری از مردم با چنین وضعیتی آشنایی دارند. ریزش مو در نواحی مختلف صورت از جمله ریزش موضعی ریش و سبیل نیز عارضه ی شایعی در بین مردان است. در این مطلب با علت ریزش موضعی ریش بیشتر آشنا می شویم.

ریزش موضعی ریش چگونه است؟

ریزش موضعی ریش حالتی است که موهای یک یا چند نقطه ی مختلف از ناحیه ی ریش ریخته می شوند. بنا به نوع و علت ریزش موضعی ریش، وسعت و شکل ناحیه طاسی و همچنین ماندگاری آن فرق می کند. به عبارتی برخی مواقع به صورت خود به خودی و یا با درمان به موقع برگشت پذیر است و رفع می گردد و گاهی اوقات نیز رویش مجدد موهای ریخته شده غیر ممکن است.

علت ریزش موضعی ریش چیست

علت های ریزش موضعی ریش برگشت پذیر

کمبود مواد مغذی در بدن به ویژه کمبود آهن و روی، پیروی از رژیم های لاغری سخت و کاهش وزن شدید، آلوپسی آره آتا ، اختلالات غده تیروئید، مصرف بعضی از داروها و همچنین استرس های روانی و فیزیکی مختلف همگی می توانند باعث ریزش موضعی در ناحیه ی صورت از جمله ریش شوند. خوشبختانه ریزش موهایی که به دلایل گفته شده ایجاد شود در بیشتر موقع با رسیدگی به موقع رفع می شود.

علت ریزش موضعی ریش چیست

علت ریزش موضعی ریش برگشت ناپذیر

بیماری هایی همچون لوپوس پوستی و لیکن پلان، ایجاد جراحت یا سوختگی شدید در ناحیه ریش، عفونت های قارچی یا باکتریایی، آبسه های دندانی که در سطح پوست صورت سر باز می کنند و گاهی اوقات هم آلوپسی آره آتا می توانند باعث ایجاد ریزش موی برگشت ناپذیر ریش شوند. علت برگشت ناپذیری ریزش ریش در صورت بروز چنین مواردی این است در این شرایط فولکیول مو آسیب جدی می بیند و از بین می رود و با از بین رفت فولیکول مو امکان رشد مجدد موهای ریخته شده وجود نخواهد داشت.

شایع ترین علت ریزش موضعی ریش

آلوپسی آره آتا که به نام ریزش موی سکه ای هم شناخته می شود جز شایع ترین علل ریخته شدن موضعی ریش محسوب می شود. ۱ الی ۲ درصد افراد از آلوپسی آره آتا رنج می برند. این عارضه در بسیاری از مردان در ناحیه ی صورت خود را به شکل ریخته شده قسمت های سکه مانندی از موی صورت نشان می دهد و حتی امکان دارد در مواقعی که این عارضه شدت داشته باشد کل ریش و سبیل را درگیر کند. اغلب اوقات آلوپسی آره آتا با درمان به موقع و مناسب رفع می شود اما مواردی هم وجود دارد که موهای ریخته شده دیگر هیچ وقت مجددا رشد نمی کنند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم