مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علائم طاسی سر در زنان چگونه است ؟

علائم طاسی سر در زنان چگونه است ؟
  • 2 اکتبر 2018
  • 752 بازدید
  • بدون نظر

علائم طاسی سر در زنان چگونه است ؟

طاسی سر به وضعیت نداشتن کامل مو و یا از دست دادن مو در نواحی مختلف سر اطلاق می گردد که این وضعیت هم در خانم ها و هم‌ در آقایان ممکن است با شدت و ضعف ایجاد گردد و در این مقاله قصد بررسی علائم طاسی سر در زنان را داریم .

علائم طاسی سر

معمولا در طاسی سر علائم بروز این عارضه در همه ی افراد یکسان نخواهد بود و ممکن است برخی از افراد تا مدت ها متوجه کم پشت شدن موهای خود نشوند اما به طور معمول این مسئله با مینیاتوری و نازک شدن فولیکول مو ها نمایان می گردد و افرادی که دچار طاسی سر می شوند در مراحل اولیه فاز رشد موهای آن ها بسیار کوتاه می گردد.

علائم طاسی سر در زنان چگونه است ؟

زنان به دلیل داشتن موی بلند زودتر از مردان متوجه ریزش موی خود می شوند و بروز طاسی در آنها با علائمی مانند ریزش ناگهانی مو در یک منطقه دایره ای و حاشیه ای بروز می دهد و معمولا این ریزش با درد و خارش همراه نخواهد بود.

علت بروز طاسی سر

در اغلب موارد دلیل عمده بروز طاسی سر عوامل ژنتیک می باشد و اگر فردی به دلیل ژنتیک مستعد این گونه ریزش مو باشد و تغذیه مناسبی نیز نداشته باشد بیشتر از دیگران به این نوع از ریزش مو که معمولا بدون بازگشت نیز خواهد بود دچار می شود.

ریزش مو با هر الگویی که در زنان ایجاد گردد باعث واکنش شدید و احساسی آنها خواهد شد و در روحیه زنان تاثیر منفی بسیار زیادی نسبت به مردان خواهد داشت بنابراین خانم هایی که با این مشکل مواجه می شوند به جای مصرف داروهای خود سرانه باید به متخصص مراجعه نمایند و از درمان های تخصصی بهره مند شوند.

علائم طاسی سر در زنان چگونه است ؟

بارزترین علامت بروز طاسی سر

یکی از بارزترین علائم طاسی سر از بین رفتن ضخامت مو و نازک شدن آن می باشد و به دلیل اینکه این مسئله اغلب به تدریجی رخ می دهد به راحتی نمی توان آن را تشخیص داد ، خالی شدن موها ی جلوی سر و شقیقه که همواره در حال ریزش هستند از نشانه های بروز مسلم این طاسی خواهد بود.
در بروز طاسی سر به علت یکسان نبودن علائم بروز آن و تدریجی بودن ریزش در اغلب موارد فرد به کم پشتی ایجاد شده در موهایش پی نخواهد برد بنابراین ممکن است خیلی دیر متوجه ریزش موهای خود گردد و زمان طلایی درمان خود را از دست دهد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم