مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علائم ریزش موی هورمونی

علائم ریزش موی هورمونی
  • 26 سپتامبر 2018
  • 849 بازدید
  • بدون نظر

علائم ریزش موی هورمونی

به طور کلی در زنان و مردان دو عامل ژنتیک و اختلالات هورمونی شایع ترین علل ریزش مو می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، درمان و علائم ریزش موی هورمونی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

ریزش موی هورمونی

ریزش موی هورمونی ناشی از افزایش میزان هورمون مردانه و یا حساسیت زیاد فولیکول ها به هورمون مردانه ی تستسترون می باشد ، زیرا تستسترون در بدن تبدیل به هورمون دهیدرتستسترون شده و سبب ریزش موها خواهد شد.

علائم ریزش موی هورمونی

علائم ریزش موی هورمونی

ریزش موی هورمونی که ریزش موی آندروژنیک نیز نام دارد ، در مردان و زنان علائم نسبتا مشخصی دارد و از نشانه های آن می توان به ریزش جلوی مو و قسمت فوقانی اشاره نمود که به خوبی در فرد مشهود خواهد بود.

در زنان نشانه های دیگری نیز برای این بیماری وجود دارد که شامل ؛ موی زائد، مشاهده جوش در صورت و بدن، عادت های ماهانه نامرتب و همچنین سابقه کیست تخمدان می باشد.

درمان ریزش موی هورمونی

پزشک متخصص پوست و مو پس از بررسی وضعیت موهای فرد و تشخیص ریزش موی هورمونی ، به منظور درمان این عارضه ( آلوپسی مردانه ) از داروهای آنتی آندروژن نظیر ؛ فیناستراید، محلول موضعی ماینوکسیدیل و روشهای جراحی کاشت مو می تواند استفاده کند.

علائم ریزش موی هورمونی

کاشت مو هنگامی مورد توجه قرار می گیرد که فولیکول های مو کامل از بین رفته باشد و نتوان با دارو ریشه ی موها را احیا نمود. با مصرف خوراکی قرص فیناستراید، این دارو در کل بدن پخش شده و تولید دهیدروتستسترون را در کل بدن کاهش می دهد از این رو در فرد عوارضی نظیر ؛ کاهش میل جنسی و بزرگ شدن سینه ها بروز خواهد کرد.

پیشگیری از ریزش موی هورمونی

به منظور پیشگیری از ریزش موی هورمونی می توان درمان سنتی خوراکی ، موضعی و درمانهای جدیدتر مانند مزوتراپی را انجام داد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم