مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علائم ریزش ابرو در زنان

علائم ریزش ابرو در زنان
  • 4 سپتامبر 2018
  • 1206 بازدید
  • بدون نظر

علائم ریزش ابرو در زنان

هنگامی که عارضه ی ریزش ابرو در زنان رخ می دهد ، در مقایسه با ریزش موی سر ، به این مسئله توجه کمتری می شود ، اما از آنجا که موهای ابرو نقش مهمی در زیبایی چهره بر عهده دارند ، نباید منتظر ماند تا موهای این ناحیه خالی و کم پشت شوند و سپس به پزشک مراجعه کرد و بهترین روش کاشت ابرو را استفاده نمود ، لذا در این مقاله ، علائم ریزش ابرو در زنان و درمان این عارضه مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علائم ریزش ابرو در زنان

علائم ریزش ابرو

ریزش ابرو ، با کم پشت شدن و خالی شدن ابرو نمایان می گردد ، در برخی افراد نیز ریزش موها در ابرو به صورت ریزش مویی با الگوی سکه ای ( دایره ای شکل ) رخ می دهد ، در هر صورت در اثر ریزش ابرو ، از زیبایی و شکوه ابروها کاسته می شود ، به نحوی که تراکم ابروها کم خواهد شد.

علت ریزش ابرو

عوامل ژنتیکی و ارثی تاثیر چندانی در ریزش ابرو ندارند ، در واقع موهای این ناحیه به هورمون ها وابسته نیستند ، بیماری آلوپسی آره آتا ( ریزش موی سکه ای ) از مهم ترین علل ریزش موها ابرو می باشد ، به طور کلی عواملی مانند ؛ کندن بیش از حد ابرو با موچین ، استرس ، اختلالات تیروئید ، کم خونی ، تغذیه ی نامناسب ، جراحی ، سوختگی و ایجاد زخم سبب ریزش موها در ابرو خواهند شد.

علائم ریزش ابرو در زنان

درمان ریزش ابرو

به منظور درمان عارضه ی ریزش ابرو ، اولین قدم برطرف کردن علت ایجادکننده ی مشکل ریزش ابرو می باشد ، لذا در صورتی که بتوان عامل ایجاد کننده را با درمان های موثر برطرف نمود ، می توان تا حد زیادی موهای ریخته شده را به ابرو برگرداند ، به عنوان مثال در مورد کم خونی یا اختلالات تیروئید ، با رفع علت اصلی مشکل ریزش ابرو درمان خواهد شد اما در مورد سوختگی ، زخم و جراحی تنها راه حل مناسب عمل زیبایی کاشت مو در ابرو خواهد بود که نیازمند بانک مو در فرد می باشد.

روش مناسب درمان ریزش ابرو تنها توسط پزشک متخصص پوست و مو می توان تجویز گردد ، لذا باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کرد.

علائم ریزش ابرو | علائم ریزش ابرو در زنان | علت ریزش ابرو | درمان ریزش ابرو

علائم ریزش ابرو بعد از کاشت

معمولا اغلب افرادی که دچار ریزش و یا کم پشتی در ناحیه ابرو شده اند به سراغ این روش می روند و برای ترمیم نیز از این روش استفاده می کنند. اما پس از مدتی شاهد علائم ریزش ابرو بعد از کاشت شده اند. مطمئنا وحشت تمام وجود آنها را فرا میگیرد که پس از صرف هزینه کاشت ابرو و زمان زیاد باز هم دچار ریزش شده اند. در این رابطه باید بگوییم که نیازی نیست نگران باشید زیرا ریزش ابرو بعد از کاشت یک امر طبیعی بوده و در واقع نوعی استراحت برای فولیکول های مو برای رشد دائمی محسوب می شود.

علائم ریزش ابرو | علائم ریزش ابرو در زنان | علت ریزش ابرو | درمان ریزش ابرو

جلوگیری از ریزش ابرو

متاسفانه جلوگیری از ریزش ابرو همیشه هم کار ساده ای نیست چون افرادی که به صورت ژنتیکی دچار این مشکل باشند به هر حال دچار آن خواهند شد. اما به طور کلی افرادی که به سلامت روحی و جسمی خود بیشتر اهمیت می دهند می توانند این اطمینان را داشته باشند که کمتر دچار انواع ریزش موها خواهند شد. برای درمان موثر و مناسب ریزش موی ابرو ، در افراد مختلف با توجه به عامل ایجاد کننده متفاوت بسیار متفاوت می باشد، لذا هرگز خودسرانه هیچ درمانی را امتحان نکنید ، با مراجعه به پزشک متخصص پس از بررسی ، روش مناسب درمانی برای فرد مشخص خواهد شد، نتیجه درمان نیز بستگی به شرایط بیمار خواهد داشت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم