مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت بروز طاسی سر در زنان چیست ؟

طاسی سر
  • ۱۵ آبان ۱۳۹۷
  • 327 بازدید
  • بدون نظر

علت بروز طاسی سر در زنان چیست ؟

طاسی که به معنای ریزش مو بنا به هر دلیلی است هم در مردان و هم در زنان اتفاق می افتد. این عارضه در مردان نشانه های نمایان تری دارد و طاسی مردان می تواند به قدری گسترده شود که بیشتر نواحی سر بی مو شوند اما در زنان ریزش مو و طاسی به صورت پراکنده رخ می دهد و به ندرت پیش می آید که طاسی کلی ایجاد شود. در ادامه به علت بروز طاسی در زنان می پردازیم.

علت بروز طاسی در زنان

اغلب زنان در دهه های ۵۰ و ۶۰ زندگی خود ریزش مو را تجربه می کنند. گاهی اوقات نیز این عارضه در سنین پایین تری اتفاق می افتد. برای ریزش مو در زنان علت های مختلفی وجود دارد. یائسگی، اختلالات هورمونی، وجود زمینه ی ارثی، استرس های روحی و فیزیکی، تغذیه ی نامناسب، کشیدگی بیش از اندازه ی موها، ابتلا به برخی از بیماری ها و یا مصرف برخی از داروها، جراحت در پوست سر و … دلایلی هستند که می توانند سبب ریزش مو در زنان شوند.

طاسی سر

انواع ریزش مو در زنان

برخی از ریزش موهایی که در زنان ایجاد می شود، موقتی هستند و با رفع علت برطرف می شوند؛ به عنوان مثال ریزش موی پس از زایمان و یا ریزش موی ناشی از کم کاری تیروئید می توانند موقتی باشند. دسته ای دیگر از عوامل موجب ریخته شدن دائمی موهای سر زنان و طاسی آن ها می شوند که زمینه ی ارثی و ژنتیکی یکی از مهمترین عوامل بروز چنین حالتی است.

علت بروز طاسی سر ارثی یا آندروژنیک در زنان

علت بروز طاسی سر ارثی در زنان این است که فولیکول های موی زنانی که دچار این عارضه می شوند، به صورت ارثی دارای گیرنده های هورمون آندروژنی یا مردانه هستند و با رسیدن زنان به سن بلوغ و ترشح هورمون های جنسی از جمله هورمون هایی نظیر تسوتسترون در بدن آن ها وضعیتی پیش می آید که هورمون های خاصی توسط این فولیکول ها جذب شده و موجب ضعیف شدن آن ها گردند.

طاسی سر

با توجه به اینکه در زنان دارای زمینه ی ارثی طاسی، گیرنده های هورمونی در تمام فولیکول های موی سر وجود دارند، ریزش مو و طاسی به صورت پراکنده اتفاق می افتد و کل موهای سر نازک می شوند.

طاسی سر در زنان

برای هر فردی داشتن ظاهری زیبا امری است که در روابط اجتماعی او نقش پررنگی را ایفا می کنند، این موضوع برای زنان بیشتر مصداق دارد، چراکه آنها به ظاهر و زیبای خود بیش از آقایان اهمیت داده و ویژه ترین زیبای آنها موی سر است، اگر موهای سر زنان آسیب ببیند برایشان بسیار ناخوشایند می باشد به خصوص اگر طاسی سر را همراه داشته باشد، معمولاً ریزش موهای ناگهانی یا ارثی موجب از طاسی سر در زنان می شود و بسیار از عوامل دیگر که گفته شد باعث افزایش آن خواهند بود.

طاسی سر | کچلی سر | انواع طاس سر | طاسی سر ارثی | علت طاسی سر

درمان طاسی سر در زنان

امروزه راهکار های بسیاری برای درمان ریزش مو و طاسی سر در زنان شیوع پیدا کرده است، از تقویت ریشه سر به روش های پی آر پی مو ، مزوتراپی و لیزرتراپی گرفته تا کاشت ، ترمیم و پیوند موی سر که با روش های مختلفی بسته به نوع ریزش مو و شرایط بیمار به او پیشنهاد می شود. همین طور داروهای متنوعی از قرص ها، محلول ها و ماسک های تقویتی نیز همه روزه در حالت تست و تولید هستند. در کنار این روش های مدرن برخی نیز از روش های سنتی به کمک گیاهان و مواد مغذی موجود در میوه ها به فکر درمان طاسی سر خود هستند، بهترین روش ابتدا مشورت با یک پزشک متخصص پوست و مو است تا ابتدا علت ریزش مو بررسی شود، سپس برای درمان آن چاره ای اندیشید.

طاسی سر | کچلی سر | انواع طاس سر | طاسی سر ارثی | علت طاسی سر

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

علت بروز طاسی سر در زنان چیست ؟
4.5 (90%) 2 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم